03.01.2017

Peatselt avatav Tallinn Design House loob Eesti disainile väärika esindusruumi otse linnasüdamesse

2017. aasta märtsis avatakse Rotermanni kvartalis uus ostuvõimalusega Eesti disaini väljapanek-esindusruum Tallinn Design House. Sünnib ainulaadne kogu Eesti disaini moest mööblini hõlmav väärikas esitlus- ja ostukeskkond. Projekti eestvedajateks on Tallinna Ettevõtlusinkubaatorid ja Eesti Disainerite Liit, ruumi väljaehitamist toetavad EAS ja Tallinna linn.

“Tallinnas ja kogu Eestis ei ole praegu Eesti disaini ülevaatlikku esindusruumi, mis pakuks meie disaineritele terviklahendusi uute toodete turule toomisel, esitlemisel ja partnerite, sh edasimüüjate leidmisel. Just seda kitsaskohta kodumaisel disainimaastikul soovime me koos Eesti Disainerite Liiduga lahendada. Loodetavasti leiab meie ühine ettevõtmine laiema kandepinna nii kodu- kui välismaiste tarbijate kui ka avalikkuse hulgas, sest loodav keskkond pakub oluliselt rohkem võimalusi nii disaineritele kui ka teistele huvilistele”, kommenteeris Tallinna Ettevõtlusinkubaatori juhataja Anu Lõhmus.

Luuakse täiesti unikaalne läbimõeldud sisekujunduse ja kõrgtehnoloogiliste esitlusvõimalustega ruumikeskkond, mis pakub mitmekülgseid võimalusi nii kaubandus-, esitlus kui tegutsemispinnana. Näiteks saab ruum olema kergelt kohandatav väga erinevatele sündmustele (kollektsioonide- ja toodete esitlused, moeetendused, seminarid, koolitused, töötoad, teemaõhtud, seltskondlikud sündmused jne) ning varustatud kohtumiste-koosolekute alaga. Lisaks kodumaistele disainivaldkonna inimestele on välkkoosolekuid ja sündmusi pidama oodatud ka teised ettevõtted ja organisatsioonid – Tallinn Design House on disainiga kohtumise kontaktpunkt.

“ Tallinn Design House aitab kaasa Eesti disaini kuvandi tugevnemisele ning läbi esindusliku ostukeskkonna soodustab Eesti disaini tarbimist nii kohalike kui turistide hulgas. Esindusruumi olemasolu Eestis võimaldab siia kutsuda ka sisseostjaid välisriikidest sh valdkonnaga seotud (kultuuri-)festivalidega seotult ja raames”, lisas Tallinna Ettevõtlusinkubaatorite juhataja Anu Lõhmus.
“Uus Eesti disaini esindusruum lahendab ka suure vajaduse esindusliku pinna järgi Eesti disaini saavustute demonstreerimiseks Eesti EU eesistumise ajal ja Eesti Vabariigi 100 juubeliaasta tähistamisega seonduvaks 2018.aastal” , lisas omalt poolt Eesti Disainerite Liidu esinaine Ilona Gurjanova.

“EAS-il on hea meel, et moedisainerid on ise olnud aktiivsed eksporditoetuse taotlejad ning nüüd oleme rahul, et Tallinn Design House on endale võtnud disainivaldkonna kui terviku arendamise. Julgustame ettevõtteid erinevatest valdkondadest kasutama selle ruumi võimalusi Eesti toodete ja teenuste maailma viimisel”, ütles EAS-i loomemajanduse programmijuht Katre Purga.
Tallinn Design House-i ruumi väljaehitamist toetab EAS loomemajanduse taristu ja tehnoloogilise võimekuse arendamise programmist ning Tallinna linn.

Projekti eestvedajad Tallinna Ettevõtlusinkubaatrid ja Eesti Disainerite Liit omavad mõlemad pikaaegaset kogemust Eesti disainivaldkonna edendamisel ja rahvusvahelisel turundamisel.

Sihtasutuse Tallinna Ettevõtluinkubaatorid (TEI) juures tegutseb alates 2012. aastast Eesti moedisaini showroom ja disainerite kontakpunkt ZERO°, mis pakub abi rõiva- ja aksessuaaridisaineritele turule sisenemisel, kontaktide ja klientide leidmisel ja ärimudeli praktilisel testimisel.
Eesti Disainerite Liidu (EDL) juures tegutseb Kalarannas Disainimaja, kus on väljas valik tootedisainerite, samuti moe- ja aksessuaaridisainerite loomingut. Disainimaja külastusarvud on aasta-aastalt kasvanud ja sinna viiakse enamik riiklikke ja linna välisdelegatsioone.

Allikas: Tallinna Ettevõtlusinkubaatorid