01.06.2021

PelguLuha SÜDAMELE PAI!

Aprillikuu esimesel päeval startis Pelguranna Lasteaia ja Tallinna Luha Lasteaia koostöös südamekuu raames virtuaalne väljakutse “TEE OMA SÜDAMELE PAI!”.

1 ülesanne- õpetaja Annika Pelguranna Lasteaiast- Õues olles püüa leida KEVAD 

Hei-hopsti! Kas tahad teha oma SÜDAMELE PAI?💛. Kui jah, siis võta vastu esimene SÜDAMEKUU väljakutse....🧡 Kui ülesanne saab tehtud, ole kärme seda siin postituse all kommentaarides ka jagama💚. Esimene postitaja saab uue VÄLJAKUTSE esitada💙. Kuu lõpus igale aktiivsele osalejale ka tilluke auhind🥕. Aga nüüd hips - hops.. TEEME OMA SÜDAMELE PAI❤


2 ülesanne- õpetaja Triinu Tallinna Luha Lasteaiast- GPS kunst

Hei! Uus väljakutse on saabunud!. Ülesandeks on kujutada endale meelepärane objekt/ese või suisa kirjutada oma nimi kasutades GPS-kunsti! 🙂 Toredat ja ohutut liikumist!

3 ülesanne- õpetaja Siiri Pelguranna Lasteaiast- Kui satud metsa oma teel, siis otsi siit ja otsi sealt, ja leia üles sinililleke!

Tere!!!! Mina olen Siiri Pelguranna LAst 😉. Siin on väikese hilinemisega järgmine väljakutse…

Jaluta, märka ja leia ülesse SINILILL.

4 ülesanne- direktor Reelika Pelguranna Lasteaiast- Ülesandeks on jagada oma panust puhtama keskkonna nimel

Uus väljakutse ennem uue päiva algust! Ülesandeks on jagada oma panust puhtama keskkonna nimel 🙂. Toredat ja ohutut liikumist!

5 ülesanne- õpetaja Liina Pelguranna Lasteaiast-  Visualiseeri matkal nähtu ja kirjuta juurde, mis hääli Sa kuulsid!

Tere varahommikut, armsad sõbrad! Mina olen Liina, Pelguranna lasteaiast. Tänase uue, südant paitava väljakutse, jagab teile minu truu kaaslane ja suur matkasell Mõmsa! 🐻❤🐻. Vaata tema kavalat nippi ja tee järele! Ja pärast jaga meile ka! Mõnusat seiklemist!

6 ülesanne- õpetaja Margit Pelguranna Lasteaiast- Püüa Päikest kui Ta Sind paitab!

HeiHopsti... Mina olen Margit Pelgurannast... ja siit tuleb sulle uus väljakutse 🙂PÄIKEST PÜÜDMA! Kui sa lähed õue, siis leia selline koht, kus Päike ☀️ sind paitab ja leia üles oma vari. Tee ise või võta kaaslane appi ja jäädvusta see pilt 📸📹 ning lae siia üles 😉.

7 ülesanne- õpetaja Annika  Pelguranna Lasteaiast-  Leia oma kodu ümbrusest objekt, mis sind kõnetab. 

Mine jalutama. Leia oma kodu ümbrusest objekt, mis sind kõnetab. See võib olla ehitis, puu, põõsas, kivi, skulptuur vms.... või lihtsalt üks kindel koht. Peaasi, et see koht/objekt TEEB SINU SÜDAMELE PAI. Tee FOTO ja jaga meiega sind kõnetanud objekti LUGU🧡. Mina jagan Teiega ŽORIKU LUGU: Hulkurkoer Žorik oli tänavakoer Kalamajas. Kohalikud inimesed hoolitsesid hulkurkoera eest. Koera vanus pole täpselt teda, aga erinevate versioonide kohaselt jääb see 13–20 aasta vahele. Ühe versiooni kohaselt sündis Žorik sündinud 2007. aastal Kalamajas. Oma elukohaks valis ta Tööstuse tänava Arsenali keskuse ümbruse. Žoriku tabasid Tallinna loomade varjupaiga töötajad 2020. aasta juulis üksnes tänu koera halvenenud tervisele. Loomapäästegrupp MTÜ võttis koera oma eestkoste alla. Kehva tervise ja kõrge vanuse tõttu Žorikule enam tänavaelu ei võimaldata ning ta elab edaspidi inimeste hoole all ühes Maardu lähistel asuvas talus. 4. oktoobril 2020, ülemaailmsel loomade päeval püstitati Žorikule ja kõikidele teistele tänavaloomadele pühendatud monument Arsenali keskuse esisele. Minulgi oli au korduvalt kohtuda vana ja väärika Žorikuga🧡.

8 ülesanne- õpetaja Margit Pelguranna Lasteaiast-  Seikle südalinnast kaugemale ning leia mullal olevad lossid!

Ahoi! Mina Margit jälle Pelgukatest! Seekord saadan sind südalinnast kaugemale seiklema!! Mine mullal losse otsima!!! Võib olla leiad terve kuningriigi või kohtud maa aluse perekonnaga silmast silma!!! Igal juhul on kindel, kevadine vilgas elu maa all juba käib. Ootan sinu seikluse pilte mulla muttide kuningriikidest postituse alla!!

9 ülesanne- õpetaja Kätlin Tallinna Luha Lasteaiast- Valluta mõni vaatlustorn mõnel vahval matkarajal

Tere, aktiivsed Pelguranna ja Luha lasteaednikud! Mina olen Kätlin ja kuulun distantsilt Luha hingekirja. Kutsun Sind ülesse vallutama mõni vaatlustorn mõnel vahval matkarajal (ideaalne võimalus teha nüüd seda päikesepaistelisel nädalavahetusel) ja teha ka sellest jäädvustus foto või väikese klipina. Lisa ka see, et kas olid seal vaatlustornis kui koorijuht laulupeol või nautisid vaadet ümbrusele peaaegu või siis päris privaatselt. Minu jalutuskäigul Pärnu rannaniidu matkarajal oli olukord pigem vaiksemapoolsem, kui välja arvata oma saatjaskond ja mõned vähesed uitajad. Liigu terviseks! 😊


10 ülesanne- õpetaja Triinu Tallinna Luha Lasteaiast- Pildista S-häälikuga algav objekt, nähtus. 

Hei-hei! Uus ülesanne juba teel! Toredat otsimist! 🙂

11 ülesanne- direktor Reelika Pelguranna Lasteaiast- PelguLuha SÜDAMEBINGO

Hei-hei, käes on Bingo-teisipäev. Oot oot,mis?! Ära muretse, pilet on Sul olemas 🤪. Sinu ülesanne on vaid asuda mängima! Kindlasti mõtled- Kuidas 💖Bingo käib? Vaata videot ja kõik saab selgeks. Ja kui ei, küsi julgelt! Võta aktiivselt osa, sest peaauhinnaks on rõõmsam tuju, tervem ❤️, värskem vaim ja parem uni!

12 ülesanne- õpetaja Olga Pelguranna Lasteaiast- palun veetke pool tundi (kui soovite, saate ka rohkem😊) ühe veekogu ääres, tehke kaks fotot, üks alguses, üks poole tunni pärast. 

Tere hommikust! Minu nimi on Olga ja olen Pelguranna Lasteaia elanik.😃. Puhkus soigutab südant ja sageli seostatakse lugusid heast puhkusest veekogudega. Õnneks on Eestis palju veekogusid: lahed, järved, jõed, tiigid jne. Minu väljakutse: palun veetke pool tundi (kui soovite, saate ka rohkem😊) ühe veekogu ääres, tehke kaks fotot, üks alguses, üks poole tunni pärast. Siis vaatame koos, kas maastik, taevas või veevärv on muutunud? Kuidas on meeleoluga? Kas paremaks läinud? Riietuge palun soojalt! Edu kõigile ja imelisi jalutuskäike!

13 ülesanne- õpetaja Liina Pelguranna Lasteaiast- Söödav väljakutse. Mida maitsvat Sina on reisipauna paned, Kui seiklema lähed? Tee oma lemmiknäksidest ja jookidest pilt. 

Tere varahommikut, armsad sõbrad! Mina olen Liina, Pelguranna lasteaiast ja tänane uus väljakutse on “söödav väljakutse” 😄! Nu nagu ikka, kõige tähtsamad hetked matkal või retkel või jalutuskäigul, on näksimise pausid!!! Onju?! Mida maitsvat Sina on reisipauna paned, Kui seiklema lähed? Tee oma lemmiknäksidest ja jookidest pilt ja jaga meile ka! 🐻❤️🥒🍬🍌 Ja vaata videojupist, mida Mõmsa oma reisipauna peidab! Mõnusat matkamist! ❤️

14 ülesanne- õpetaja Olga Pelguranna Lasteaiast- Võta aega iseendale!

Tere jälle!👋😉See ülesanne jääb ilma fotodeta, kuid mitte vähem huvitav. Kaasaegses maailmas kulgeb elu kiires tempos ja kahjuks pole mõnikord aega iseendale, oma mõtetele ja tunnetele. Palun leidke enda jaoks 5–10 minutit, istuge mugavalt, hingake sügavalt sisse ja öelge endale, mille eest te ennast armastate. Olen kindel, see soojendab teie südant.🥰 Ja selles imelises hingeseisundis kirjutage palun kommentaaridesse head soovid kõigile selle projekti osalejatele. Tänan! Soovin teile kõigile palju naeratusi ja head tervist. 
Leia hetk ja mõtiskle....
Postita fotokollaaž💚

Ja olemegi üheskoos PelguLuha südamekuu väljakutsega lõpusirgele jõudnud!! Südame paid leiad siit!

Ja nüüd: Tee endale 1 pai ja ütle AITÄH, Ma olen oma südamele mitmetel kordadel pai teinud.
Aitäh kõikidele, kes on siinsetest ägedadest originaalsetest väljakutsetest osavõtnud.

❤❤❤ 

Uudise rubriigid: