18.05.2020

Pelgulinna Gümnaaasium avas õpilaste kunstinäituse

18. mail kell 16.00 avati Pelgulinna Gümnaasiumi 9. ja 12. kunstiklasside lõputööde näitus Facebookis LIVE ülekandega. Ühtlasi muutus avalikuks Instagrami konto @pgkunst. Pelgulinna Gümnaasiumi 28 aastat kestnud traditsioon jätkub ka sel kevadel, kuigi harjumuspärasest erinevas vormis - näitus on kolinud Kullo lastegalerii väärikate seinte vahelt sotsiaalmeediasse.

Lõputöö tegemine on iseseisev loovülesanne, kus õpilane valib talle huvipakkuva teema ja tehnika. Positiivne on, et traditsiooniliste teemade ja tehnikate kõrval on noored hakanud üha enam väljendama kunsti kaudu ühiskondlikke ja sotsiaalseid teemasid, oluliseks on saanud kriitiline mõtlemine ja analüüs. Mõtestatakse lahti ka enda suhet praeguse hetke ja oma mineviku või tulevikuga. Lõputööde tehnilised lahendused on muutunud mitmekesisteks ja väljunud traditsioonilistest käsitluslaadidest. Sageli valitakse enda mõtete väljendamiseks installatsioon, arvutikunst, foto jne.
Instagramis saab näha iga lõpetaja tööst kolme pilti/videot, mille kõrval on teost tutvustav kaaskiri, mis avab vaatajale autori mõtteid. Õpilaste lõputööde näituse lingi leiad Instagramist.
Käesoleval aastal lõpetab 9. klassides neli kunstirühma, 12. klassi lennus kaks rühma. Kunsti lõputöid juhendasid õpetajad Jüri Mäemat, Liis Piir, Tiia Põldmets ja Annika Tonts.
Näitus avatakse Facebookis esmaspäeval 18. mail kell 16.00. Pelgulinna Gümnaaasiumi lõputööde näituse avamine 2020 toimus Facebookis.
Allikas:
Pelgulinna Gümnaasium

Uudise rubriigid: