01.09.2017

Pelguranna Lasteaed läks paberilt pilvele :)

2017.a sügisel liitus Pelguranna Lasteaed MÕK (Me Õpime Kõikjal) raames e-lasteaed ELIIS keskkonnaga.

Uue e-lasteaia süsteemi õppimiseks on rakendunud Pelguranna Lasteaias ühine juhendamine, mille raames õpetajad jagavad oma oskusi ja avastamisi uues keskkonnas läbi järjepidevalt toimuvate sisekoolituste kolleegilt kolleegile ja õppides koos oma praktikast.

Pelguranna lasteaed liitus 1.septembril e-lasteaia ELIIS keskkonnaga. Eliis Tarkvara OÜ poolt loodud ELIIS (e-lasteaed) on infosüsteem, mis pakub lasteaedadele innovaatilisi ning digitaalseid lahendusi õppetöö mugavamaks korraldamiseks. ELIISi keskkond sisaldab õpetajasõbralikku päevikut, mugavat laste info haldamist, põhjalikku suhtlusmoodulit, detailset statistikat, aruannete koostamist ning palju muid funktsioone, mis on kasulikud nii lasteaiaõpetajatele, lasteaiajuhatajatele, omavalitsuste töötajatele kui ka lapsevanematele.

Eks ikka, valmistab alguses iga uus uus süsteem palju uurivaid küsimusi ja teemat, siis igapäevase praktilise tegevuse kaudu muutub ELIIS õpetajatele aina omasemaks.

Lapsevanema jaoks muudab uus süsteem lasteaia tegemiste ning oma lapse rühma tegemistega kursis olemise palju lihtsamaks, kuna lapsevanemal on mugav kaasa rääkida rühma tegemistes, olla kursis oma lapse ning lasteaia tegemistega, vaadata pilte toimunud sündmustest ja olla otsekontaktis õpetajatega.