02.11.2018

Pelguranna Lasteaias korraldati suur kaisukarunäitus „100 mõmmikut“

Pelguranna Lasteaia pere korraldas koos laste, lastevanemate, õpetajate ja sõpradega 26. oktoobril 2018 suure kaisukarunäituse „100 mõmmikut“.

Tiia Toomet on öelnud: „Igaüks, kellel on lapsena olnud kaisukaru, teab – karust paremat sõpra on raske leida. Kui kogu maailm näib sulle ülekohut tegevat, võid pista nina tema pehmetesse karvadesse ning tunda end taas turvaliselt ja kaitstult. Oma kaisukarule võid rääkida absoluutselt kõigest, ka muredest ja ebaõnnestumistest. Ta ei pahanda kunagi, vaid vastab sulle alati jäägitu armastusega.“

Näituse idee sündis Mõmmikute rühma õpetaja Liina Jõeste tillukesest salaunistusest – oma aastatega kogutud karukollektsiooni teistelegi näidata. Kõigi rõõmuks tõigi ta näitusele suure osa oma karvastest sõpradest. Ka teised Pelguranna lasteaia suured ja väikesed tõid üheks imeliseks päevaks Pelguranna lasteaia saali oma armsad kaisumõmmikud. Tulemuseks oli üks suur tore mõmisemist täis päev. Näitus oli ka meeldejääv sünnipäevakingitus Eestile.

Lasteaial käis sel imelisel reedel külas ka programmi Kiusamisest Vabaks maskott – Suur Sõber Karu. Ta tervitas hommikul lasteaeda saabuvaid lapsi ja vanemaid, kutsudes neid näitusele vaikusekeeles. Tema sarnased väikesed karukesed on lasteaias igapäevaselt toeks väärtuste – hoolimise, sallivuse, austuse ja julguse –, õppimisel.

Südantsoojendavaks üllatuseks olid Kallikarud, mille kinkisid lasteaiale MTÜ Traumamõmmik vabatahtlikud, kelle missiooniks on varustada politseisõidukeid pehmete mängukarudega. Kallikaru ütleb: „Olen Kallikaru ja olen toeks, kui oled kogenud midagi halba. Pakun Sulle tuge ja turvalisust. Reisin kaasa igas politseiautos ja olen alati valmis appi tulema. Minu endaga juhtus väike õnnetus, kui ma veel väike karumõmm olin. Kohe pärast õnnetust kallistas mind üks armas laps ja kohe läks mul kõik paremini. Saime parimateks sõpradeks. Nüüd, kus me mõlemad juba suured oleme, tahan mina aidata ja kallistada kõiki neid, kes vahel õnnetuste ehmatusest lohutust vajavad! Kui näed kedagi kurvana, leia südant, et teda aidata. Kallista, lihtsalt kallista, sest sina võid olla see, kelle kallistust inimene just vajas.“

Kaisukaruhaigla esindajad rääkisid lastega arsti juures käimise kogemustest ja hirmudest ning aitasid koos karukestega hirmudega toime tulla. Kaisukaruhaigla on lasteaialastele mõeldud projekt, mille eesmärgiks on vähendada laste hirmu arstide ees. Kuidas seda teha? Eks ikka mängides! Lastel lastakse mõelda oma mänguasjale mõni haigus, mille ravimiseks tuleb pöörduda arsti (tudengi) poole, kes võtab vastu kaisukaruhaiglas. Valges kitlis arst kuulab stetoskoobiga mängulooma südant ja kopse, seob kinni haavu, kirjutab retsepte, vajadusel teeb süsti ja saadab lisauuringutele. 

Suur aitäh kõikidele Pelguranna lasteaia lastevanematele, lastele, õpetajatele ja lasteaia sõpradele! Ilma nende abita ei oleks seda näitust sündinud!

IMGP9014-2.JPG Pelguranna 100 mõmmikut 6.jpg

Reelika Täht, Pelguranna Lasteaed direktor

Toimetas: Leini Jürisaar

Uudise rubriigid: