04.06.2021

Pelguranna lasteaias on avatud fotonäitus "Õnnelik klõps"

Mai alguses käivitus fotoaiaprojekt "Õnneliku lapse oma klõps" Pelguranna lasteaia peredele.

Üleskutses kutsusime emmesid ja issisid usaldama oma lapse kätte fotokaamerat või mobiiltelefoni, et üheskoos teha fotoklõpse asjadest, hetkedest, inimestest või lemmikloomadest, mis teevad lapse õnnelikuks.

Fotoaia projekti "Õnneliku lapse oma klõps" eesmärk oli süstida lastesse fotograafia pisikut ning viia peresid ühistele fotomatkadele.
Idee oli selline, et kõikide osalejate fotod pääseksid näitusele, fotoaeda kaunistama. Lisaks kodust saabunud fotodele, oli lastel ka lasteaias võimalus maikuu jooksul pildistada. KAISUKARUD tegid klõpsu oma rühmaõpetajate Lee ja Olga abiga ning MÕMMIKUD rühma lapsed said õpetaja Annika fotokaamera nuppu vajutada. Lapsed olid väga põnevil ja mõne tillukese fotokunstniku puhul jäi silma eriti suur huvi fotograafia vastu.

Näitusel saab imetleda ka Pelguranna lasteaia meeskonna õnnelikke klõpse, sest juhtus nii, et ühel päikeselisel maikuu päeval täitsime oma tassi fotograafia õpitoas. Linnulaul, imeline ilm ja Pelguranna lasteaia armsad töömesilased maailma läbi fotokaamera silma piilumas. Inspiratsiooni ammutasime läbi väikeste viguriga ülesannete...  Nagu näiteks "Mängi joontega!" ..."Mängi varjudega ja pildista!" või "Pildista väike asi suureks...!"

Nii vahva oli näha õpetajaid ja õpetaja abisid, kes kogu südamega fotograafiamaailma sukeldusid. Selles õpitoas sündinud klõpse saame nüüd imetleda fotoaia näitusel "Õnnelik klõps".

Ka lemmikloomanädala sidusime fotoprojektiga. Lapsed pildistasid päris ise oma kõige armsamaid lemmikuid ja needki õnnelikud klõpsud ilutsevad nüüd meie uhkel  näitusel.

Aitäh kõikidele väikestele ja suurtele fotograafidele! Aitäh, armsad emmed ja issid, et kaamera oma lapse kätte usaldasite ja kõik õnnelikud klõpsud meieni toimetasite. Aitäh, Pelguranna lasteaia usinad töömesilased, et tulite õue pildistama!

Näitus sai imeline ja väga ÕNNELIK! Tulge piiluge ise! Näitus on avatud kogu suve🧡

Fotoprojekti korraldustiim Lee, Liina ja Annika