08.06.2021

Perekonnaseisuameti uus saal tagab parema ligipääsetavuse

Õnnepalee (Pärnu mnt 67) kõrvalhoones sai valmis uus pidulik saal, kuhu on tagatud mugav juurdepääsuvõimalus ka liikumispuudega inimestele. Uuenduskuuri läbinud ruum on tseremooniate läbiviimiseks avatud ja esimesed broneeringud suvekuudeks on juba tehtud.

Abilinnapea Betina Beškina sõnul soovib linn igas eluvaldkonnas muuta linlaste elukvaliteedi paremaks. „Tallinn on pidevas arengus ning meie eesmärgiks on, et ligipääsetavuse põhitõdesid meeles pidades muutuks linnakeskkond veelgi mugavamaks ja käepärasemaks kõigi linlaste jaoks,“ ütles Beškina. „Mais tähistati rahvusvahelist ligipääsetavuse päeva ning mul on hea meel, et just sellel kuul sai valmis uus pidulik ruum, mis annab liikumispuudega inimestele senisest parema ligipääsu ja võimaluse pidupäevade tähistamiseks. Märkimist väärib ka see, et 1. juulil saab Tallinna Perekonnaseisuamet 95-aastaseks ning on igati positiivne, et juubeliaastat jääb meenutama sellise uue võimaluse loomine.“

Ka Tallinna Perekonnaseisuameti juhataja Karin Kask kinnitas, et liikumispuudega inimestele on edaspidi kombetalitusele pääsemine oluliselt lihtsam. „Kuna perekonnaseisuameti ajaloolises Lutheri juugendvillas puudub lift, sai siiani liikumispuudega inimeste osavõtul tseremooniaid läbi viia vaid peahoone esimese korruse kabinetis. Nüüd on loodud suurepärane lisavõimalus kõrvalhoone saalis, kus lisaks lihtsamale ligipääsule saab pakkuda ka laiendatud teenust – abielu sõlmimise võib soovi korral ühildada piduliku vastuvõtuga. Loodame, et uuendus võetakse hästi vastu ja leiab laialdast kasutamist,“ rääkis Kask ning lisas, et teenuse parendamiseks on ideid ka edaspidiseks.

Soovist kasutada kõrvalhoone saali abielu piduliku kombetalituse läbiviimiseks palutakse teada anda meilile perekonnaseisuamet@tallinnlv.ee või telefonil 6457483.

Täiendav informatsioon ruumide rentimiseks on leitav aadressil www.tallinn.ee/Teenus-Perekonnaseisuameti-ruumide-uurimine

Tallinna Perekonnaseisuamet lähtub oma teenuste pakkumisel Tallinna arengustrateegiast „Tallinn 2035“. Ameti prioriteediks on teenuste kättesaadavus ja inimesekesksus ning oma sihtgruppide ootustega arvestamine.

   

Uudise rubriigid: