21.05.2015

Peterburi kohtumised algasid galakontserdiga

Peterburi kohtumiste Tallinnas edukaks avalöögiks sai suurejooneline Neevalinna kunstimeistrite galakontsert, mis toimus kolmapäeval, 20. mail Estonia kontserdisaalis.

Peterburi kohtumisi avanud Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart tervitas linnavalitsuse nimel kõiki külalisi ja osalejaid ning avaldas heameelt, et aastatepikkune kultuuripäevade läbiviimise traditsioon ei ole kordagi katkenud. „On väga sümboolne, et sel aastal antakse avalöök kahe linna vahelistele kohtumistele peale hiljutist Tallinna Päeva, millega tähistatakse 1248. aastal saadud Lübecki linnaõigust, ja vahetult enne meie sõpruslinna Peterburi 312. sünnipäeva, mida tähistatakse juba järgmisel nädalal," ütles Kõlvart. "Jakob Hurt nimetas Peterburi geniaalse inimese leiutiseks, kes leidis asukoha seal, kus teised ei osanudki otsida. Teine kuulus inimene Fjodor Dostojevski, kes kirjutas jutustuse "Teisik" aadressil Uus tänav 10, nimetas Tallinna rüütlilinnaks," tsiteeris abilinnapea klassikuid kahe linna sõprussidemete tugevust rõhutades.

Peterburi delegatsiooni juht Valeri Matvejev andis edasi parimad tervitused kõigi Peterburi elanike poolt tallinlastele ja juba traditsiooniliseks saanud suurürituse – Tallinna ja Peterburi kohtumised – ko rraldajatele ja osavõtjatele. "Mõlemad linnad on meid ühendava Läänemere pärlid, Eesti ja Venemaa suurimad hariduse, teaduse, kultuurielu, poliitika- ja majanduskeskused, kes on uhked oma kordumatu ajaloo- ja kultuuripärandi üle," märkis Matvejev. Ta valdas lootust, et seekordsed „Peterburi kohtumised Tallinnas“ aitavad veelgi kaasa kahe linna koostöö arengule, soovis kontserdipublikule unustamatuid muusikaelamusi ning edu Eesti pealinnale ja kõigile tema elanikele.

Tallinna kontserdipublikule esinesid Venemaa põhjapealinna juhtivad artistid – maailmakuulsad ooperilauljad Vassili Gerello ja Maria Ljudko ning klassikalist cross-over’it esitav vene rahvapillide ansambel Terem Kvartett. Oma meisterlikkust näitasid eestimaalastele ka rahvusvaheliselt mainekad balletisolistid Igor Kolb ja Anastassija Kolegova, kes on hetkel Maria Teatri ühed esitantsijaid.

Peterburi ja Tallinna kohtumiste traditsioon sai alguse 1999. aastal, mil toimusid esimesed Peterburi kohtumised Tallinnas. Tallinlased olid esimest korda kolleegidel külas 2001. aastal. Kohtumised toimuvad kordamööda – viimati toimusid eelmise aasta septembris Tallinna kohtumised Peterburis, Peterburi oli viimati Tallinnal külas aga üle-eelmise aasta mais.

Uudise rubriigid: