19.09.2017

Peterburi kohtumised algavad kunstimeistrite galakontserdiga

Täna avatakse Nordea kontserdimajas 17ndad „Tallinna ja Peterburi kohtumised“ tunnustatud Peterburi kunstimeistrite galakontserdiga „Sügisvalss“.

Kontserdi programm on  pühendatud kahe linna, Peterburi ja Tallinna kultuurisidemetele ning võimaldab Tallinna publikul tutvuda tuntud kaasaegsete Peterburi interpreetide loominguga erinevate kunstiliikide - klassikalise- ning estraadimuusika, muusikali ja tantsu vallas.  

Programmi avab suur teatraliseeritud proloog „Vihma rütmis“, mis viib publiku Peterburi ja Tallinna nostalgilisse sügisatmosfääri. Kontserti juhivad Venemaa teeneline kunstnik Irina Smolina ning populaarne Eesti teatri- ja kinonäitleja Eduard Toman.  Programmi peamotiiviks on helilooja Jevgeni Doga helge ja õrn valss filmist „Mu õrn ja hell metsloom“ ansambli Žemtšužina esituses.

Kontsert-etendusel „Sügisvalss“ osalevad mitmed noored Peterburi artistid. Rahvusvaheliste konkursside laureaat Ivan Ožogin esitab populaarseid aariaid tuntud muusikalidest „Chicago“, „Meister ja Margarita“, „Vampiiride tants“;  Maria Teatri ooperisolist Grigori Tšernetsov nostalgilisi laule Muslim Magomajevi repertuaarist ning vokaal-instrumentaalansambel Ptitsa Stšastja 1960-1970 aastate laule. Vaheldust toovad vallatud ja säravad tantsunumbrid ansamblilt Žemtšužina. Toredaks kingituseks kontserdikülaliste jaoks on rahvusvaheliselt tuntud laulja, Venemaa  rahvakunstniku Ljudmila Sentšina osalemine. Kontsertprogrammi lõpetab suur lavastatud finaal „Valge valss“ Ljudmilla Sentšina ning kõigi kontserdil osalejate esituses.

Kontserdi piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja www.piletilevi.ee

19. ja 20. septembril toimuvad traditsioonilised „Peterburi kohtumised Tallinnas“, mille raames lisaks kultuuriprogrammile toimuvad ka linnajuhtide kohtumised ning spetsialistide temaatilised ümarlauad elamumajanduse, hariduskorralduse ja keskkonnahoiu valdkonnas. Tallinna on oodata Peterburi linnavalitsuse delegatsiooni eesotsas asekuberner Nikolai Bondarenkoga. „Tallinna ja Peterburi kohtumised“ on kahe linna koostöö tippsündmus, mis toimub alates 1990. aastast kord aastas, vaheldumisi Tallinnas ja Peterburis. Tänavused „Peterburi kohtumised Tallinnas“ on järjekorras juba 17ndad.