20.09.2017

Peterburi kohtumiste raames toimus Nordea kontserdimajas kunstimeistrite galakontsert

Teisipäeva õhtul avati Nordea kontserdimajas 17ndad „Tallinna ja Peterburi kohtumised“ tunnustatud Peterburi kunstimeistrite galakontserdiga „Sügisvalss“.

Kontserdi programm oli pühendatud kahe linna, Peterburi ja Tallinna kultuurisidemetele ning võimaldas Tallinna publikul tutvuda tuntud kaasaegsete Peterburi interpreetide loominguga erinevate kunstiliikide - klassikalise- ning estraadimuusika, muusikali ja tantsu vallas.  

Programmi avas suur teatraliseeritud proloog „Vihma rütmis“, mis viis publiku Peterburi ja Tallinna nostalgilisse sügisatmosfääri. Kontserti juhid olid Venemaa teeneline kunstnik Irina Smolina ning populaarne Eesti teatri- ja kinonäitleja Eduard Toman.  Programmi peamotiiviks oli helilooja Jevgeni Doga helge ja õrn valss filmist „Mu õrn ja hell metsloom“ ansambli Žemtšužina esituses.

Toredaks kingituseks kontserdikülaliste jaoks oli rahvusvaheliselt tuntud laulja, Venemaa  rahvakunstniku Ljudmila Sentšina osalemine. Kontsertprogrammi lõpetab suur lavastatud finaal „Valge valss“ Ljudmilla Sentšina ning kõigi kontserdil osalejate esituses.

19. ja 20. septembril toimuvad traditsioonilised „Peterburi kohtumised Tallinnas“, mille raames lisaks kultuuriprogrammile toimuvad ka linnajuhtide kohtumised ning spetsialistide temaatilised ümarlauad elamumajanduse, hariduskorralduse ja keskkonnahoiu valdkonnas. Tallinna on oodata Peterburi linnavalitsuse delegatsiooni eesotsas asekuberner Nikolai Bondarenkoga. „Tallinna ja Peterburi kohtumised“ on kahe linna koostöö tippsündmus, mis toimub alates 1990. aastast kord aastas, vaheldumisi Tallinnas ja Peterburis. Tänavused „Peterburi kohtumised Tallinnas“ on järjekorras juba 17ndad.