30.03.2015

Peterburi õpilased ja õpetajad vaimustusid Tallinna külalislahkusest

25.-27. märtsil 2015 viibis Tallinnas kultuurilisel tutvumisreisil Peterburi Akadeemilise Gümnaasiumi nr 56 esindus. Külalised jäid vastuvõtuga väga rahule ning ootavad Tallinna õpilasi peagi vastuvisiidile.

Peterburi kool sai küllakutse Tallinna Linnavalitsuse ja Peterburi Valitsuse kaubandus-, majandus-, kultuuri- ja humanitaaralase koostööleppe raames. 2000 õpilasega kooli esindas Tallinnas 46 õpilast ja 4 õpetajat. 

Programm, mida külalistele pakuti, oli tihe ja mitmekesine – kolme päevaga tutvuti Tallinna vaatamisväärsustega ning külastati nelja kooli. Programmi valmistas ette ja viis läbi Tallinna Haridusamet hariduskorralduse osakonna peaspetsialisti Merike Kivimäe eestvedamisel. 

Esimesel päeval osalesid külalised Lennusadama haridusprogrammis ning külastasid Tallinna Reaalkooli. Teine päev algas Energia Avastuskeskuses, kus tutvuti saaliekspositsiooni ja planetaariumiga, ning jätkus Tallinna Prantsuse Lütseumis ja Jakob Westholmi Gümnaasiumis, kus muuhulgas vaadeldi ka tunde. Järgnesid ekskursioon vanalinnas ja päeval külastatud koolide kontsert Raekojas. Viimane päev oli sisustatud õppeprogrammiga Tallinna Loomaaias ning visiidiga Haabersti Vene Gümnaasiumisse. 

Nii Peterburi õpilased kui ka õpetajad jäid vastuvõtuga väga rahule. Õpetajad hindasid programmi kvaliteeti, mitmekesisust ja sobivust õpilastele. Sügava mulje jättis neile võõrustajate külalislahkus ning positiivne, lausa hämmastavalt tähelepanelik suhtumine külalistesse. Õpilastele meeldis kõik – koolid, tunnid, tutvumine kultuuri ja Tallinna õpilastega.      

Sama koostööleppe raames võõrustas Tallinn Peterburi esindust ka 24.-26. aprillil 2013 ning Tallinna õpilased külastasid Peterburi 18.-20. märtsil 2014. Kuna mõlemad pooled soovivad taas kohtuda enne, kui Tallinna külastanud abituriendid koolist lahkuvad, algasid eelläbirääkimised Tallinna õpilaste vastuvisiidiks juba septembris 2015.

Kajastused Peterburis:

IMG_3942 (Medium).JPG IMG_4007 (Medium).JPG

IMG_4142 (Medium).JPG IMG_4113 (Medium).JPG

Kõik pildid: Peterburi Akadeemilise Gümnaasiumi visiit Tallinna 

 

 

Uudise rubriigid: