16.01.2018

Pidulikult avatud Mustamäe tervisekeskus hakkab patsiente vastu võtma alates 1. veebruarist

Teisipäeval, 16. jaanuaril toimus Mustamäe Tervisekeskuse (Ehitajate tee 27) pidulik ava- ja tänuüritus projekteerijatele, ehitajatele, kolleegidele, ajakirjanikele.

Lääne-Tallinna Keskhaiglale kuuluv Mustamäe tervisekeskus on nüüd täielikult valmis ning hoone avab patsientidele uksed 1. veebruaril 2018.

„Mustamäe on üha enam arenemas iseseisvamaks keskuseks, kus elanikel on võimalik tarbida erinevaid teenuseid ilma, et oleks tarvis minna linnasüdamesse. Järge ootavad spordi- ja saunakeskus ning uuenev kultuurikeskus Kaja, mis tõstavad oluliselt Mustamäe väärtust elupaigana,“ ütles Tallinna linnapea Taavi Aas.

Tallinna abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul on pealinna üks eesmärke, et kaasaegsed tervisekeskused oleksid igas linnaosas. „Tallinna arstid on väga heal tasemel ning usun, et tänu pere- ja eriarstide tihedale koostööle saavad patsiendid Mustamäe tervisekeskuses parimat arstiabi,“ sõnas abilinnapea Mölder.

Avamistseremoonial ütlesid tervistussõnad tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski, Tallinna linnapea Taavi Aas, Lääne-Tallinna Keskhaigla nõukogu esimees Merike Martinson, Tallinna abilinnapea Tõnis Mölder, Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats ja Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees Imbi Moks.

Mustamäe tervisekeskuse neljakorruselises hoones on pinda 6117 m2. Hoones hakkavad patsiente vastu võtma nii perearstid kui ka Lääne-Tallinna Keskhaigla eriarstid, samuti teised toetavad spetsialistid - füsioterapeudid, logopeedid ja psühholoogid.

Lisaks on tervisekeskuses tänapäevase tehnikaga varustatud hambaraviosakond, audiomeetriakabinet kuulmisuuringute tegemiseks ning mitmekülgsed võimalused taastusraviks, sealhulgas bassein ravivõimlemiseks. Tervisekeskuses saab teha ka labori- ja radioloogilisi uuringuid.

Mustamäe tervisekeskus on valminud nüüdseks lammutatud Mustamäe polikliiniku asemele. Tervisekeskuse arhitektuurse lahenduse autor on Arhitektuuribüroo Visuaal OÜ, projekteerimis- ja ehitustööd teostas Ehitusfirma Rand ja Tuulberg AS. Projekt on kaasrahastatud Euroopa Regionaalarengu Fondi abiga.