30.05.2021

Pikakaris heisatakse Sinilipp

Teisipäeval, 1. juunil kell 11 heisatakse Põhja-Tallinnas Pikakari rannas keskkonnasõbralikkust ja suplusvee puhtust näitav Sinilipp.

 

Rahvusvaheline Keskkonnahariduse Fond FEE tunnustab Põhja-Tallinna supelranda kvaliteedimärgisega juba kaheksandat aastat järjest. 

“1. juunil avame rannahooaja Põhja-Tallinna Stroomi ja Pikakari randades. Siis alustab tööd rannavalve ja korda hakkab tagama Mupo. Mõlemad Põhja-Tallinna rannad asuvad unikaalsetes paikades looduskaitsealade kõrval. Mul on hea meel, et Merimetsa kaitseala ja Paljassaare looduskaitseala jäävad puhta looduse paikadeks,” ütles Põhja-Tallinna vanem Peeter Järvelaid. 

Linnaosa vanem lisas, et ettevalmistusi suvehooajaks alustati 15. aprillil ja see tähendas rannaliiva tagasi toomist, tasandamist ja mehaanilist sõelumist ning hooldatud inventari paigaldamist.

Sinilipp on rahvusvaheliselt tuntud ökomärgis, mis näitab, et supelrand on keskkonnasõbralikult majandatud, turvaline ja puhas. Ökomärgise Sinilipp saamine eeldab põhjalikku ettevalmistust, sest kvalifitseerumiseks tuleb täita üle 30 erinevat kriteeriumi. Kriteeriumide täitmisel on suur panus Põhja-Tallinna Valitsusel koostöös Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalametiga.

 

Uudise rubriigid: