02.11.2021

Pikenes tähtaeg Tallinna noortevolikokku kandideerimiseks

Pealinna noortel on võimalik esitada kandideerimisavaldusi Tallinna noortevolikokku kandideerimiseks kuni 10. novembrini. Noortevolikogu valimised toimuvad 15.-19. novembril 2021.

Tallinna linnavolikogu esimees Tiit Terik märkis, et noortevolikogus osalemine on osa mitteformaalsest haridusest, millel on koolitundide kõrval noore inimese arengus ääretult suur roll. „Noortevolikogu eesmärk on kaitsta ja esindada noorte huvisid linnas, rääkida kaasa noori puudutavates linna küsimustes, julgustada noorte kodanikualgatust ning kaasata noori linnaelu korraldamist puudutavatesse otsustusprotsessidesse,“ selgitas Terik.

Noortevolikokku saab kandideerida noor, kelle elukoht on rahvastikuregistri andmetel Tallinna linn ja kes on valimiste ajal 14-21-aastane. Kandideerida saab enda rahvastikuregistrisse kantud elukoha järgses linnaosas. 

Sel aastal uuendatud noortevolikogu põhimääruse kohaselt valitakse volikokku liikmeid linnaosapõhiselt, et tagada noorte laiapõhjaline kaasatus ja eri piirkondade noorte esindatus. Kokku valitakse noortevolikokku 26 liiget ning mandaadid jaotatakse linnaosas elavate noorte arvu alusel. Iga tuhande 14-21-aastase noore kohta antakse linnaosale üks mandaat, kuid igas linnaosas saab olla vähemalt kaks ja maksimaalselt viis mandaati.

Nii saab Haabersti kolm, Kesklinn neli, Kristiine kaks, Lasnamäe viis, Mustamäe neli, Nõmme kolm, Pirita kaks ning Põhja-Tallinn kolm mandaati. 

Rohkem infot kandideerimise tingimuste kohta leiab noortevolikogu kodulehelt. Oma piirkonna kandidaatidega saab tutvuda 12.-14. novembrini ning valimised toimuvad e-hääletuse teel 15.-19. novembrini.

Noortevolikogu liikmeid saavad valida 14-21-aastased noored, kelle elukoht on rahvastikuregistri andmetel Tallinna linn. Hääletada saab enda rahvastikuregistrisse kantud elukoha järgses linnaosas kandideeriva kandidaadi poolt.

Korralised noortevolikogu valimised toimuvad iga kahe aasta järel novembrikuu teisel täisnädalal, liikmed valitakse kaheks aastaks. Noortevolikogu valimisi koordineerib Tallinna Haridusamet.