11.05.2018

Piknikupidajad jätavad endast korralageduse maha

Pirita linnaosa on ilusate ilmadega populaarne piknikute pidamiseks. Paraku on linnaosavalitsus piknikupidajatega hädas.

“Pirita on alati olnud armastatud koht, kus pidada piknikku, sest siin on mitmeid looduskauneid kohti. Paraku ei ole kõik piknikupidajad kohusetundlikud ning sõidavad autoga haljasalale rikkudes sellega haljastust,” ütles linnaosa vanem Alina Tubli.

Pirita Linnaosa Valitsus soovib kõigile südamele panna, et enda järelt tuleb koristada kogu prügi. “Päev pärast üle-eestilist talgupäeva avastasin Pirita jõe äärest metsatuka, kus olid värskelt peetud pikniku jäljed - papptaldrikud, toidupakendid, kilekotid ja taara. Kõiksugune prügi tuleb enda järelt kokku korjata ja viia ära. Lahenduseks ei ole ka jäätmete korjamine kilekotti ja selle metsa alla jätmine. Ka see on prügistamine,” lisas Tubli.

Pirita Linnaosa Valitsus tuletab meelde, et prügistamine võib inimesele kaasa tuua kuni 800 euro suuruse trahvi, kui aga tabatakse juriidilisest isikust prahistajad, on maksimaalne trahvimäär 20000 eurot, lisaks tuleb tasuda koristamisega seotud kulud. Kutsume aktiivseid kodanikke üles rikkujatest Tallinna Munitsipaalpolitseile teada andma numbril 14110.

 

Uudise rubriigid: