20.06.2019

Piknikupidajad jätavad endast korralageduse maha

Pirita linnaosa on ilusate ilmadega populaarne piknikute pidamiseks. Paraku on linnaosavalitsus piknikupidajatega hädas.

“Tänu oma looduskaunile keskkonnale on Pirita hea koht pikniku pidamiseks. Paraku ei ole kõik piknikupidajad kohusetundlikud ning sõidavad autoga haljasalale, rikkudes sellega haljastust,” ütles linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Pirita Linnaosa Valitsus soovib kõigile südamele panna, et enda järelt tuleb koristada kogu prügi. “Iga aasta saab metsatukas näha piknikupidajate jälgi - papptaldrikuid, toidupakendid, kilekotte ja taarat. Lahenduseks ei ole jäätmete korjamine kilekotti ja selle metsa alla jätmine. Ka see on prügistamine,” lisas Liinat.

Pirita Linnaosa Valitsus tuletab meelde, et prügistamine võib inimesele kaasa tuua kuni 800 euro suuruse trahvi, kui aga tabatakse juriidilisest isikust prahistajad, on maksimaalne trahvimäär 20000 eurot, lisaks tuleb tasuda koristamisega seotud kulud. Kutsume aktiivseid kodanikke üles rikkujatest Tallinna Munitsipaalpolitseile teada andma numbril 14110.

Uudise rubriigid: