05.11.2021

Tegusad koolieelikud Pilvetriinude rühmas

Pilvetriinude rühmas oli väga tegus oktoobrikuu.

Pilveköögi tegemised

Meie ettevõtlusprojekti raames oli Pilveköögis kõikidel käed tööd täis. Keetsime „Jõulumoosi“, „Kõrvitsa-õunamoosi ingveriga“,  „ Õuna-kõrvitsamoosi tšilliga. Liisa pere tõi suure kõrvitsa, millest sündis kõrvitsasalat „Pilvede puhas kuld“. Õppeaia peenral kasvanud lehtkapsast ja peedist küpsetasime pirukaid. Lasteaia perepäeval avasime oma müügileti. Projekti tulemusena said lapsed selgeks, kuidas ettevõtlus käib: on tooraine, tootmine, kulud ja tulud, kasum. Otsustasime teenitud kasumi kasutada koos vanematega Aegnale sõiduks kevadel.

Käik Ettevõtluskülla

Ettevõtlusest kokkuvõtte tegemiseks külastasime Huvikeskus Kullos tegutsevat Ettevõtlusküla. Lapsed said osta, müüa, tegutseda erinevates poodides, ilusalongis, arsti kabinetis, pangas. Selgeks sai, kuidas raha saadakse, kuidas tuleb planeerida oma kulusid jne. Oli väga huvitav ja kaasahaarav tund.

Külastasime Stenbocki maja

Tänu meie rühma lapsevanemale, Liisa emale saime ühel reedehommikul käia vaatamas, kus meie riigi peaminister töötab. Et valitsuse majja jõuda, pidime tõusma  mööda Patkuli trepi 157 astet Toompeale. Esimene elamus oligi käes.

Stenbocki majas võeti meid  väga soojalt vastu ja  giid Kertilt kuulsime maja ajaloost ja sellest, kuidas seal praegu töö käib. Saime istuda valitsuse ovaalse laua taga: see on koht, kus sünnivad tähtsad otsused. Kui asjad on kokku lepitud, siis selle kinnitab peaministri haamrilöök. Pressikonverentsi ruumis vastasid „ajakirjanike“ küsimustele meie hulgast valitud „ministrid“ ja ka meie giid Kert. Läbisime väikseid saale, kus võetakse vastu külalisi, peetakse nõu ja ka puhatakse. Väga põnev oli teenetemärkide ja kingituste saal. Seal jätkus uudistamist ja imetlemist küllaga.

Saime rõdult vanalinna imetleda ja linnarahvale lehvitada. See koht oli lastele tuttav uudistesaadetest.

Külakostiks viisime peaministrile meie Jõulumoosi ja kaardi heade soovidega.

Õppekäik Kakerdaja rappa

Kakerdaja rabas käisime Kik-i projekti raames. Saime teada palju huvitavat rabast kui maastiku erilisest osast. Kuidas rabad tekivad, kes seal elavad, kasvavad ja kui olulised on rabad. Lisaks teadmistele talletasime mällu ka imelisi vaateid laugastele, rabajärvele. Meid tervitasid häälekalt ülelendavad luiged ja haned.  Giid jutustas Kakerdaja rabaga seotud lugusid. Enne tagasisõitu sai ka väike piknik peetud.

Halloween  kostüümides ja verikäkiga

Laste soovil tähistasime Pilvetriinude rühmas Halloweeni, aga isemoodi. Lastel olid seljas toredad kostüümid. Panime tööle Pilveköögi. Praadisime verikäkki, selle viiludest moodustusid köögiviljade, hapukoore ja pohlamoosi toel maitsvad kollid, mis laste kõhtudesse rändasid. Kollihommik lõppes toreda tantsuga.

 Pildid

Õpetaja Kaja Eskel