05.06.2020

Pirita, Lennusadama ja Vanasadama vahet hakkab sõitma meretakso

Liinil Lennusadam–Vanasadam–Pirita ja Pirita–Vanasadam–Lennusadam meretakso sõidab nädalavahetustel meretakso.

“Kui eelmisel suvel tõi meretakso soovijad Lennusadamast Piritale ja tagasi, siis sellel suvel on meretee pikem ning meretakso peatub ka Vanasadamas, mis annab inimestele rohkem mugavaid võimalusi liikuda meretsi,” sõnas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat. “Vanasadamasse sõit on meie jaoks uus asi, aga loodame et kõik sujub ja saame kenasti hakkama,” lisas aluse Gundel kipper Marko Amboja. 
Sõidud toimuvad laupäeviti ja pühapäeviti esialgu kaks korda päevas mõlemas suunas, millele lisanduvad lahetuurid. “Nõudluse suurenedes suurendame sõitude arvu juulis,” lubas Amboja. Nädalavahetuse reisid on esialgu plaanitud augustikuu lõpuni.
“Ilusate ilmade puhul saavad lapsed ka rooli katsuda ja lastele jagatakse meretakso kommi ning kõik soovijad võivad laevakella kõlistada. Tormi ja rajuga sõite ei toimu,” märkis Amboja.
“Meretakso on hea viis nautida ajaloolisi mereradasid ning see lisab Tallinnale kui merelinnale lisaväärtust. Piritalastele on see väga hea võimalus autovabalt kiiresti üle lahesopi kesklinna pääseda ning sealtpoolt saavad linlased ja linnakülalised meretsi Piritale puhkama tulla,” sõnas linnaosavanem ja täpsustas, et Pirital peatub meretakso Pirita jõe suudmes olümpiatribüünide ees.
Gundel on 8-meetrine alumiiniumlaev, mis võtab peale 12 reisijat.
Meretakso sõidugraafik laupäeviti ja pühapäeviti:
Lennusadam-Vanasadam-Piritakell 13 ja 15
Pirita-Vanasadam-Lennusadam kell 14 ja 16
Laupäeviti ja pühapäeviti toimub Tallinna lahe tuur algusega kell 12. Meretakso väljub tuurile Lennusadamast. 
Ühesuuna pilet maksab 5 eurot ja lahetuur 10 eurot  (alla aastased lapsed reisivad tasuta). 

Uudise rubriigid: