11.09.2018

Pirita Kose Lasteaed avas oma uue moodsa maja

12. septembril 2018 avas Pirita Kose Lasteaed (Kose tee 58) oma uue moodsa hoone, kus on kohti 176 lapsele. Majas sai täiendava õppeklassi ka Lehola Keskkonnahariduskeskus.

Avatseremoonial osalesid Tallinna linnapea Taavi Aas, abilinnapea Vadim Belobrovtsev, Tallinna Haridusameti juhataja Andres Pajula ja paljud teised. 

Vadim Belobrovtsevi sõnul jätkab linn lasteaiakohtade loomist, toetudes lasteaedade arenguprogrammile aastateks 2013-2021. „Kuigi linnas on juba pidevalt saada üle 350 vaba lasteaiakoha, siis mõnes piirkonnas neid veel napib ning Pirita on olnud üks nende seas. Usun, et nüüd saab paljude Pirita elanike mure suuremas osas lahendatud,“ rääkis Belobrovtsev. „Hea meel on ka keskkonnahariduskeskuse uue õpperuumi üle, sest Pirita Kose Lasteaia roheline ümbrus pakub rikkalikult võimalusi õuesõppeks.“ 

Uus lasteaed ehitati olemasoleva lasteaia kinnistule. Seni kahes väiksemas hoones tegutsenud lasteaed sai endale ühe suurema ja kaasaegsema hoone koos suure õuealaga. Varem vaid nelja rühmaga lasteaed sai nüüd kaheksa moodsalt sisustatud rühmaruumi koos kõigi vajalike abiruumidega, võimlemis- ja muusikasaali, kaks tegevustuba lastele ning mugavad tööruumid personalile.

Keskkonnahariduskeskuse näol on tegu on juba aastaid tegutsenud Lehola Keskkonnahariduskeskuse filiaaliga. Keskus sai valgusküllase toa, kus viibides tundub, nagu asuksid keset suurt metsa – kolmest küljest näeb maja ümbritsevat loodust. Keskusel on juba ette valmistatud mitu haridusprogrammi, mida pakutakse kõikidele lasteaedadele, kes seda soovivad. 

Pirita Kose Lasteaia ehitushanke võitis kolme ettevõtte ühispakkumus (Pro Ehitus OÜ, Haart Ehitus OÜ ja KRTL OÜ). Ehitise maksumus on ligi 3,2 miljonit eurot, millele lisandusid projekteerimine, liitumistasud tehnovõrkudega ja sisustamine. Kokku kujunes uue lasteaia maksumuseks 3,5 miljonit eurot.

IMG_3652 (Large).jpeg IMG_3715 (Large).jpeg

IMG_3817 (Large).jpeg IMG_3846_Pirita Kose LA sõimerühma õpetajad (Large).jpeg
Kõik pildid: Pirita Kose Lasteaia uue hoone avamine (fotod: Leini Jürisaar, Tallinna Haridusamet)

Pealinn "Taavi Aas: lasteaiakohtade puudus Pirital sai leevendust" (fotod, Albert Truuväärt, video: Dimitri Povilaitis)

 

 

Uudise rubriigid: