10.10.2017

Pirita Kose lasteaia uus maja sai nurgakivi

Pirita linnaosas on alanud Pirita Kose lasteaia ehitustööd ning 10. oktoobril asetasid lasteaia-, ehitus- ja linnajuhid üheskoos lasteaiale oma nurgakivi.

Ehitustööd kestavad kava kohaselt 10 kuud ning peaksid valmima tuleval suvel. Lasteaia valmides saab Pirita linnaosa tulevikus juurde 144 lasteaiakohta. 

Pirita linnaosa vanema Tõnis Möldri sõnul on lasteaia ehitustööde algust oodatud pikisilmi ning hea meel on tõdeda, et ehitustööd nüüd käivad. „Lasteaiakohtade probleem on olnud suur ning Pirita Kose lasteaia rekonstrueerimine on kindlasti suur samm edasi selle mure lahendamiseks,“ sõnas Mölder. 

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul jätkab linn lasteaiakohtade loomist, toetudes lasteaedade arenguprogrammile aastateks 2013-2021. „Vaatamata sellele, et linnas on praegu üle 350 vaba lasteaiakoha, on vajadus kohtade järele mõningates linnapiirkondades säilinud, Pirita on üks nende seas. Siinsete perede jaoks oleme alustanud töid uue lasteaia ehitamiseks,“ lisas ta. 

Pirita Kose lasteaia ehitushanke võitis kolme ettevõtte ühispakkumus (Pro Ehitus OÜ, OÜ Tafrix ja KRTL OÜ), ehituslepingu maksumus on ligi 2,7 miljonit eurot. 

Uus lasteaed ehitatakse aadressile Kose tee 58 ehk olemasoleva lasteaia kinnistule. Seni kahes väiksemas hoones tegutsev lasteaed saab ehitustööde käigus endale ühe suurema ja kaasaegsema hoone koos suure õuealaga. 

Teate koostas:

Rasmus Sinivee
Pirita Linnaosa Valitsus
avalike suhete nõunik
+372 645 7629
+372 501 0981

Uudise rubriigid: