02.03.2016

Pirita Lasteaed tutvustas Erasmus+ projekti „Õpetaja ja loovus“

29. veebruaril tutvustas Pirita Lasteaed ülelinnalise alushariduse ainesektsiooni õppepäeval kolleegidele Erasmus+ õpirände projekti „Õpetaja ja loovus“.

Pirita Lasteaia direktor Terje Laanemets tervitas külalisi ning kutsus neid hiljem majaga tutvuma. Pirita Lasteaia õppealajuhataja Helina Aaboja Erasmus+ tutvustas projekti „Õpetaja ja loovus“ saamislugu ning julgustas projekte kirjutama ka teisi.

Õpetaja Elisabeth Andranikyani tutvustas oma ettekandes koolitust „Creative Teaching Approaches in Early Years“  (Loovad õppemeetodid alushariduses), mis toimus oktoobrikuus Itaalias Bologna linnas. Ta keskendus oma ettekandes koolituse sisule – Itaalia lasteaedades levinud Reggio lähenemise tutvustamisele. Selle lähenemise kohaselt tuleb laste arendamisel lähtuda nende arengutasemest, huvidest ja annetest. Lapsele tuleb anda võimalikult palju mitmekülgseid tegevusi, mis võimendavad tema meelte tööd, ärgitavad mõtlema, tekitades temas erinevaid seoseid ja mõtlemisprotsesse. Selleks kõigeks on vajalik võtta aega, luua keskkond ning kaasata perekonda. Oma juttu ilmestas Elisabeth Andranikyani huvitavate piltidega erinevatest Itaalia lasteasutustest.

Õpetaja Maarja Kaur tutvustas koolitust „Interactive teaching – using educational games and new technology in order to enhance learners' motivation” (Interaktiivsed õpetamismeetodid – harivate mängude ja uute tehnoloogiate kasutamine, et suurendada õpilaste motivatsiooni). See koolitus toimus Konstanzi linnas Saksamaal novembrikuus. Koolituse sisuks oli põhiliselt mäng ja mängimine. Seda järgis ka Maarja Kaur, tutvustades oma ettekande jooksul erinevaid ergutusmänge, tutvumismänge (ehk jääpurustajaid) ja õpetlikke mänge. Ettekande juurde vaadati videot ning mängud mängiti läbi.  

Ettekannete lõpus anti õpetajatele Elisabeth Andranikyanile ja Maarja Kaurile üle Europass õpirände tunnistus.

Pilte õppepäevast saab vaadata siit!

 

Allikas: Helina Aaboja, Pirita Lasteaia õppealajuhataja

 

Uudise rubriigid: