07.04.2017

Pirita Lasteaia õpetajad külastasid Erasmus+ projekti raames Rumeeniat

28. märtsil – 2. aprillil 2017 viibisid Pirita Lasteaia õpetajad rahvusvahelisel Erasmus+ koostööprojekti „From The Forest To The Sea!“ teisel projektikohtumisel Rumeenias, Iasi linnas.

Kohtumine põhines kogemuste vahetamisel, avastusõppe ja õuesõppe meetoditega töötamisel ja teadmiste omandamisel Rumeenia erinevatest haridussüsteemidest. Osalesid Rumeenia, Belgia, Portugali ja Eesti partnerid.

Projekti eesmärk on avastus- ja õuesõppe tegevuste läbiviimine traditsiooniliste muinasjuttude kaudu ning seejärel heade kogemuste jagamine. Traditsiooniliste lugude kasutamine õppetöös võimaldab lastel omandada teadmisi kultuurilistest erinevustest Euroopa Liidus.

Õpetajad Heili Heinaste, Maarika Ilona Lillemägi, Kertu Maria Nurk, Milvi Kogermann, Ingrid Jõudna külastasid projekti partneri lasteaeda nr 10  National College „G. Ibraileanu“. Külastati veel Hecuba lasteaeda, „A. Fatu“ nimelist botaanikaaeda, kus toimus õuesõppe näidistegevused ja „Gh. Asachi“ Ülikooli raamatukogu,  mis on üks vanim raamatukogu Iasis.

Tutvuti eralasteaaia-algkooliga „Hansel und Gretel“, mis on rajatud Saksa riigi partnerite toel ja kus lapsed saavad õppida saksa keelt. Viibiti ka „Sf. Cuvioasa Parascheva“ vanadekodus, kus lapsed esinesid väikese etendusega muinasjutust „The name of Techirghiol“.

Külastati veel erinevaid vaatamisväärsusi, eriti sügava mulje jättis õpetajatele „The Palace of Culture“ etnograafiamuuseum.

Järgmine projektikohtumine toimub Portugalis linnas Albufeira 2017 oktoobri kuu lõpus. Enne kohtumist saadetakse lasteaiale kaks Portugali muinasjuttu, mida saab õppetegevustes kasutada ning kohtumisele võetakse kaasa huvitavamad näited.

 

Ingrid Jõudna
Vanemõpetaja

Uudise rubriigid: