20.02.2019

Pirita Linnaosa Valitsus andis välja tiitli Pirita aasta inimene 2018 ning eritunnustuse Pirita aasta tegu 2018

Möödunud aastal otsustas Pirita Linnaosa Valitsus taaselustada konkursi Pirita aasta inimene, mille eesmärk on tunnustada linnaosa elanikku, kes on viimase aasta jooksul teinud midagi meeldejäävat Pirita linnaosale või kogukonnale, ning teda teo või tegevuse eest tänada.

“Vastavalt komisjoni otsusele sai tiitli omanikuks Lembe Levo, kes on aastate jooksul panustanud linnaosa arengusse vabatahtliku tööga. Lisaks otsustas komisjon laekunud eriettepaneku heaks kiita ning tunnustada ka aasta tegu, milleks valiti Pirita kalmistu taastamine Tiit Raukase poolt,” ütles linnaosavanema asetäitja Aleksandra Pavlova.

Lembe Levo on aastaid olnud kogukonna eestvedaja. Ta on korraldanud erinevaid kogukondlike üritusi (nt Merivälja Kooli jõululaat, Merivälja kohvikute päev) ja olnud Merivälja Kooli vanematekogu juht.

Tiit Raukas näitas 2018. aastal üles initsiatiivi Pirita kalmistu seisukorra parandamiseks. Oma isiklike vahenditega aitas ta rekonstrueerida kalmistu müüri ning teha teisi heakorratöid nagu kastmis- ja veevõtusõlme ümberehitust ja ka perekonnaplatside korrastustöid.

Pirita aasta inimese valimise komisjoni kuulusid Pirita linnaosa vanem, asumiseltside esindajad, Pirita Linnaosa Valitsuse kultuuri- ja noorsootöö peaspetsialist, Pirita Vaba Aja Keskuse juhataja ning Pirita linnaosakogu kultuuri- ja hariduskomisjoni esimees.

Tiitli Pirita aasta inimene on varem pälvinud Kalle Klandorf, Lagle Parek, Vello Salo, Aavo Aunroos, Edith Asveit, Uno Mereste, perekond Ütt ja Erik Vest.

Uudise rubriigid: