04.05.2021

Pirita aedades tohib lõket teha 15. ja 16. mail

Kuivade puuokste ja puidu põletamine on lubatud ainult 15. ja 16. mail.

Pirita linnaosa vanema Tõnis Liinati sõnul on lõkke tegemine koduaias ohutusnõuete täitmisel lubatud sel aastal veel kahel maikuu päeval. „Selge on see, et Pirital on elanikke, kel on harjumus oma kinnistul lõket teha. Tule tegemiseks oleme viimastel aastatel kokku leppinud kindlad päevad. Üldiselt peavad Pirita elanikud kuupäevadest kinni ja järgivad kehtestatud nõudeid nii selle kohta, mida tohib põletada kui ka tuleohutust,” sõnas Liinat. 
Mida tohib põletada?
Koduaia lõkkes on lubatud põletada ainult puhast puitu, paberit ja oksi. Keelatud on mistahes olmejäätmete ja aiajäätmete põletamine. “Aia- ja olmejäätmete põletamine on keelatud seepärast, sest see saastab loodust ja tekitab mürgist suitsu, mis kahjustab nii tuletegija enda kui ka naabrite tervist,” manitses Liinat. 
Jälgi ilma ja tuleohutusnõudeid
Lõkke tegemisel tuleb lähtuda ilmastikust ja tuleohutusnõuetest. Lõket võib teha tuulevaiksel ajal selleks kohandatud mittepõleval alusel või taimedest puhastatud pinnasel. Tuld ei tohi jätta valveta ning kindlasti peavad lõkke kõrvalolema ämber veega või tulekustuti. Pärast tule tegemist tuleb lõkkease kustutada veega või katta mulla või liivaga. Kui märkad jäätmete põletamist või jäätmetega ettevalmistatud lõkkekohta, anna sellest teada riigiinfo telefonil 1247.
Jäätmed jäätmejaama!
“Soovitan lõkkes põletamise asemel viia puuoksad ja vanapaber jäätmejaama. Piritalaste kõige lähem jäätmejaam asub Pärnamäel ja on avatud tööpäeviti (v.a reedeti) kell 12–20.  Jäätmejaama saab tasuta ära anda väga laias ulatuses jäätmeid alustades vanapaberist ja lõpetades aiajäätmetega,” sõnas Liinat. Rohkem infot www.jaatmejaam.ee

Uudise rubriigid: