16.06.2021

Pirita kloostrivaremes kõlab suvel palju head muusikat

Pirita kloostrivaremete suvine lava pakub juulis ja augustis võimalust nautida mitmekesist muusikat popist klassikani, mille fookuses on kvaliteet ja emotsioon.

„Looduslikult kauneid paiku on Eestimaal rohkesti, kuid on üks ja ainus Pirita kloostri varemed. Selle aura ja kloostrivaremete kordumatud võimalused on hästi ära tabanud kontserdikorraldajad, tuues lavale tipptasemel muusikud. Suve jooksul saab Pirital nautida poppi, džässi, klassikat ning tubli annuse maagiat lisavad erilised valguslahendused. Olen kindel, et igaüks leiab suvisest muusikaprogrammist just selle, mis talle kõige lähedasem,” ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.
Laval ainult staarid
7. juulil kõlavad Pirita kloostri varemetes legendaarse laulja Jaak Joala laulud Koit Toome ja ansambli Radar esituses. 
8. juuli õhtul austatakse Pirita kloostri varemetes Silvi Vraiti.Mälestuskontserdil „Silvi Vrait 70” astuvad lavale armastatud eesti artistid Siiri Sisask, Hedvig Hanson, Kaire Vilgats, Ain Agan, Raivo Tafenau jt.
Öökontsert algab päikeseloojangul
Ainulaadne elamus ootab kuulajaid Pirita kloostri varemetes 13. juulil, mil toimub Kadri Voorandi öökontsert. Muusikale lisavad vaatemängulisust valgus- ja laserinstallatsioonid. Kontsert algab päikeseloojangul kell 22.26. 
14. juuli õhtul annab Pirital erilise kontserdi Eesti popmuusika lipulaev 2 Quick Start, kes ühendab jõud XXI Sajandi Orkestriga. Kloostri iidsete müüride vahel kõlavad ansambli hitid, mis koos orkestriga saavad hoopis uue kõla.
21. juulil loovad mõnusa suveõhtu Pirital Eesti kaks kõige võimsamat meeshäält Tõnis Mägi ja Ott Lepland. 
Birgitta festival tuleb taas
„Kuueks augustiõhtuks saab Pirita kloostri varemetest ooperimaja. Birgitta festivali juhatab 6. augustil sisse spetsiaalselt tänavuseks festivaliks lavastatud ooper „Õde Angelica”. Kogu programm on üle võetud 2020. aastast, kui festival koroona tõttu ära jäi. Kõik varem ostetud piletid kehtivad,” tõi linnaosavanem esile. 
„Soovin kõigilekogu suveks rohkelt häid muusikaelamusi, säravaid emotsioone ja suurejoonelist vaatemängu,” sõnas Liinat ja kutsus Piritale muusikat nautima. Ta lisas, et Piritale kontserdile on mõistlik tulla ühissõiduki, jalgratta või tõuksiga, sest siis pole vaja parkimisega vaeva näha.
Rohkem infot kontsertide kohta ja pileteid saab soetada www.piletilevi.ee, www.ticketer.ee ja www.piletitasku.ee.

Uudise rubriigid: