18.11.2021

Pirita kloostrivaremete ümber on nüüd soliidne piirdeaed

Tööde käigus restaureeriti Pirita kloostri varemete paekivimüüritis ning rajati raudaed. Tööd läksid maksma 154 000 eurot.

Terve suve kestnud Pirita kloostrivaremete piirdeaia rekonstrueerimine jõudis septembri lõpuks lõpule. Tulemuseks on soliidne ja terviklik ning muinsuskaitsenõuetele vastav piirdeaed.
Tööde käigus puhastati pooleteise meetri kõrgune ja umbes 175 meetri pikkune paekivimüüritis ning vahetati välja pragunenud ja ebasobivad kivid. Samuti laoti müüritisele uued paeplaadid ja taastati hävinenud müürilõik. 
Kõige rohkem hakkab silma, et müüritise peal ei ole enam roostetanud võrkaeda, mis oli rajatud üle 40 aasta tagasi. Selle asemel on nüüd varbaed, mis on ühtses stiilis surnuaia sepisväravatega. Ka varemete ala piiranud metallraamistikus võrkaed on välja vahetatud. Selle asemele pandi keevispaneelaed, mis on samas laadis Pirita uue kloostrihoone ümber oleva aiaga. Uus on ka sõiduvärav.
Pool kilomeetrit uut aeda
Kokku tuli rajada pisut üle 500 meetri uut aeda – 165 meetrit varbaeda ja 340 meetrit keevispaneelaeda. Aiapostid ja paneelid on valmistatud kuumtsingitud terasest.
Töid tegi Pirita linnaosa valitsuse tellimusel Trust Ehitus OÜ. Tööde lepinguline maksumus koos käibemaksuga on 153 094 eurot. Piirdeaia korrastamise on heaks kiitnud Tallinna linnaplaneerimise ameti muinsuskaitse osakond. Tegevuskava ja projekti koostas Arhitektuuribüroo A&K OÜ.

Uudise rubriigid: