04.10.2021

Pirita lasteaed osales Erasmus+ koostööprojekti "Näe - meie loodus!" virtuaalsel kohtumisel

Pirita lasteaed koordineerib rahvusvahelist Erasmus+ koostööprojekti "Näe - meie loodus!". Projekti partneriteks on Läti, Horvaatia, Küprose ja Bulgaaria lasteaiad.

Meie teine kohtumine toimus seekord jälle kolmepäevase virtuaalse ürituse kaudu ning teemaks oli "Meie mets" ja organiseerijaks Läti partnerlasteaed Jumpravas Pamatskolas.

 

Esimesel päeval rändasime virtuaalselt Lätti. Läbi erinevate ettekannete tutvustati meile riiki, haridussüsteemi ning oma lasteaeda. Vahepalaks olid vahvad näpumängud lasteaia muusikaõpetaja poolt. Ootame põnevusega, et need meie jaoks ära tõlgitakse ning saaksime oma lastega katsetada.

 

Esimesel päeval rändasime virtuaalselt Lätti. Läbi erinevate ettekannete tutvustati meile riiki, haridussüsteemi ning oma lasteaeda. Vahepalaks olid vahvad näpumängud lasteaia muusikaõpetaja poolt. Ootame põnevusega, et need meie jaoks ära tõlgitakse ning saaksime oma lastega katsetada.

Järgmine päev algas meil Läti lasteaia kahe rühma tegevuste otseülekannete vaatamisega. Kuigi me läti keelt ei mõista, siis läbi õpetaja tegevuste ja laste tegutsemise oli võimalik aru saada, mis teema parjasjagu läbimisel. Muidugi aitasid kaasa ka õpetajate poolt valitud näitlikud vahendid. Kõigil oli põnev jälgida, et mida lastega tehakse. Sellele järgnes õppealajuhataja selgitus tegevustest ning vastati tekkinud küsimustele.

Päeva teine pool oli pühendatud partnerite ettekannetele sellest, et kuidas kõik partnerasutused teemat "Meie mets" oma lasteaia lastega läbi viisid. Enne esinemiste alustamist saime Läti logopeedi juhendamisel teha ka suulihaste harjutusi, et ettekannete ajal keegi ei pudistaks. Ettekanded on alati väga põnevad ning täis praktilisi ideid õpetajatele. Näiteks Küpros oli valinud teema läbimiseks ühe muinasjutu, Bulgaaria alustas kosmoses käimisega ning lõpuks jõudsid metsa. 

Kolmas, ja viimane päev, algas Läti lasteaia ühe rühma tegevuse vaatlusega. Oli jällegi põnev jälgida õpetaja ja laste tegutsemist. Seekord saime teada, et näiteks mänd on läti keeles priede ja kastan kastanis. Uurisime hiljem õppealajuhatajalt, et kas neil alati tegevused nii pikad, kuid tuli välja, et õpetajad olid nii elevil, et said oma tegevusi näidata ning soovisid lihtsalt palju ideid teistega jagada. Vaatlemise lõpus oli ka väike virgutusmoment üritusel osalejatele, kui Läti lasteaia võimlemisõpetajaga sai teha keha hoiakut parandavaid harjutusi.

Tegevuse vaatlusele järgnes seminar “Meie mets” Läti Ornitoloogiaühingu (LOB) tegevjuhi Viesturs Ķeruse poolt. Ta on kirjutanud lastele raamatu “Meža meitene Maija” (Metsatüdruk Maija), mis on võitnud Läti kirjanduse aastaauhinna kategoorias “Parim teos lastele”.  Saime lühiülevaate Läti metsast ning teadmise, et mida mitmekesisem mets, seda mitmekesisem elu seal on. Veel tõi ta välja, et surnud puud on oluline osa metsa ökosüsteemist - palju elu selle sees ja ümber. 

Meie kolmepäevase virtuaalse rännaku lõpetas lõpuseminar, kus kuuldu-nähtu kokku võeti ning tänati organiseerijaid Läti lasteaias.

Järgmise virtuaalse rännaku teeme Küprose lasteda juba novembrikuu lõpus.

Rahvusvaheline Erasmus+  koostööprojekt "Näe - meie loodus!" on rahastatud Euroopa liidu poolt ning meie tegemisi saab lugeda blogist: https://erasmusseeournature.blogspot.com/ 

Allikas: Pirita Lasteaed

Uudise rubriigid: