12.05.2022

Pirita lasteaia Rohevahetus

Pirita Lasteaias toimus 11.05.2022 kogukondlik „Suur rohevahetus“ , kaasa lõid Pirita Aiaklubi ja Tallinna Botaanikaaia Sõprade Selts.

Kui Rohevahetus välja kuulutati, siis paluti kaasa võtta seda aiakraami, mida sul üle ja tule vaata, ehk on kellelgi teisel seda, mida sul just puudu!

Kevadeti pannakse enamasti  kasvama rohkem seemneid, kui taimi on tarvis. Pannakse ikka varuga, juhuks kui mõni ei lähe kasvama, nii et ikka kipub taimekesi üle jääma.

Vahetusse läks kõik, mis üht rohenäppu võiks huvitada - ettekasvatatud taimed: tomat, paprika, füüsal; maitsetaimed: basiilik, meliss, piparmünt, karulauk. Populaarsed olid püsitaimed ja lilled: päevakübar, priimula, maikelluke, aedkannike, kortsleht jne.

Sagimist lasteaia õuealale jätkus. Kõik, kes olid kohale tulnud, said oma aeda valida just selle taime, mis vaja - aeda kaunistaks ja rõõmu valmistaks. Lisaks veel hulgaliselt õpetussõnu taimede hooldamiseks ja kasvatamiseks.

Rohevahetus on just selleks ellu kutsutud, et pakkuda vana aia omanikule rohkem ruumi ja noore aia omanikule uusi taimi. Võidavad mõlemad!

Täname Pirita lasteaia rühmi, rühmaõpetaja Eve Järve, direktor Terje Laanemetsa ning Pirita Aiaklubi  ja Tallinna Botaanikaaia Sõprade Seltsi, kes vahva ürituse õnnestumisse panustasid!

Kohtumiseni järgmisel rohevahetusel!

Pirita lasteaed