16.09.2021

Pirita lasteaia Sinililled Glehni pargis

Eile, 15.09.2021, külastasid Pirita lasteaia Sinilille rühma lapsed Glehni parki...

Meie oma linnaosas on ligidal mets, jõgi ja meri, siis ikkagi on põnev külastada kohti, mis asuvad teiselpool Tallinna. Nii planeerisidki Sinilille rühma õpetajad Kerli Vels ja Pille-Riin Kelder koos õpeta abi Jaana Kiviga õppesõidu Nõmmele Glehni parki.

Parki jõudes avastati kõigepealt Glehni lossi ja tutvuti selle ajalooga. Laste üllatus ja rõõm oli suur kui puude vahelt hakkas paistma suur ja tugev Kalevipoeg. Kalevipojal oli peale tõmmatud  sarvedega loomanahk ja pole siis mingi ime, et kuradiks teda peetakse.  Avastasmirõõmu pakkus ka krokodill, kelle turjale ronida sai.

Kuid see polnud veel sugugi kõik. Kõrgema mäe otsast paistis üks tore torn. See oli Glehni Vaatetorn. Sealt saab uurida tähti ja kuud või siis hoopis vaadata kuidas üle mere Soomes lapsed mängivad.

Pargis uurisid ja vaatlesid lapsed loodust. Õpetajad pöörasid tähelepanu erinevatele taimedele, räägiti loomadest, kes seal elada võivad ning mängiti vahvaid õppemänge.  Sipelgatele meeldib samuti Hr Glehni pargis väga, sest nende poolt ehitatud lossid ei ole mitte kehvemad kui Glehni loss. 
Õppekäik sai teoks tänu Erasmus+ rahvusvahelisele koostööprojektile "Näe - meie loodus!", mida kaasrahastab Euroopa Liit.
Kerli Vels ja Helina Aaboja
Pirita lasteaed