11.10.2021

Pirita lasteaia ja Naba lasteaia koosolemise rõõm

Eelmise nädala esmaspäeval ja teisipäeval otsustasid Pirita lasteaia üks rühm ning Naba lasteaia üks rühm, et teevad koos midagi vahvat.

Nii juhtuski, et Pirita lasteaia liikumisõpetaja Heili koostas liiklusteemalise orienteerumismängu ehk Tilluraja Pirita metsa. Nii saidki Pirita lasteaia üks rühm ja Naba lasteaia üks rühm esmaspäeval metsas kokku, et koos see mäng läbi teha. Tegemist oli esmakordse kohtumisega, kus kõigepealt tutvuti üksteisega ja see järel moodustati 3 - 4 lapselised grupid, kus oli nii Pirita lasteaia lapsi kui Naba omi. Pirita lasteaia Rukkilille rühma lapsed said olla juhendaja rollis, kuna septembrikuus toimuva jalgrattakuu raames olid nad juba eelnevalt jalgratastega sama raja läbinud. Rada ise koosnes erinevatest liiklusmärkidest ja rajatähistest, mis tuli üles leida ja oma kaardile märkida. Lapsed olid kõik omavahel väga sõbralikud ja aktiivsed.

Kohtumine jätkus järgneval päeval Naba lasteaia seiklusrajal, kus nüüd juhendaja rollis said olla Naba lapsed. Nad ilusti selgitasid, et kuidas seiklusrada läbida ning andsid teada ka ohtudest. Naba lasteaia seiklusrada koosnes kahest eri raskusega osast ning enne tuli läbida lihtsam osa, et võiksid raskemale edasi minna. Mängu pandi tugevus ja osavus, et kõik raja lõigud ilusti läbida. Kõigile lastele tegevus väga meeldis ning kõige rohkem meenutati trossirada.

Laste sõnul olid mõlemad päevad  hästi toredad ja nii mõnigi laps leidis endale sõbra  teisest lasteaiast. Püüame üksteisega veelgi enam koostööd teha ja koosolemisest rõõmu tunda. Vahva ürituse lõpus, said kõik osalejad ka Diplomi.

Täname kõiki, kes aitasid kaasa ürituse organiseerimisele ja aitäh vahvatele lastele!

Ingrid Jõudna
Rukkilille rühma õpetaja