02.06.2021

Pirita lasteaia õppeaasta lõpetamise üritus

Eile, 01.06.2021, toimus Pirita lasteaia õppeaasta lõpetamise üritus "Vana asja uus elu"...

Selle õppeaasta soovisime lõpetada vahva üritusega, kus lapsed saaksid olla aktiivsed osalejad. Peale selle soovisime valida tegevused, kus kasutada võimalikult palju taaskasutatavaid materjale. Seepärast saigi peo nimeks "Vana asja uus elu".

Korgirallis kasutasime värvilisi plaspudeli korke, mida õpetaja Anu on juba ammu kogunud. Õpetaja Anu korraldas vahvaid võistlusi, kus tuli nii loendamise, värvi tundmise ning ka jooksmise osalvust näidata. Sama tegevus lõppes vahva korkidest kujundi tegemisega.

Mulli möllus oli muidugi kõige suurem huvi hiidmullide tegemise vastu. Õpetaja Ilona näitas alguses väikeste mullide tegemist kõrrega ning siis sai juba suuri hiidmulle teha, kasutades puutokke ja nööri. Ainult Fairy, vesi ja glütseriin tuli muretseda, et asi ikka toimiks.

Õpetaja Ingrid aga näitas vahvaid tegevusi papist torude ja pingpongi pallidega. Osavus tuli mängu panna nii, et pallike läbi torude võimalikult pikalt jookseks.

Meisterdamises õpetas õpetaja Kerli kuidas endale üks ilus sädelev uhke medal valmistada. Seekord siis kasutati munarestidest, veest ja PVA liimist tehtud möksi. Lisaks veel WC-paberi rullidest tehtud sõõrid, kuhu see sisse pressiti. Peale leidsime litreid, et ikka sädeleks ka.

Vahvad olid veel kriidiga ja veega joonistamise kohad. Lisaks kaks keegli mängu, kus ühes kasutati veega täidetud plastpudeleid ning teises liivaga täidetud plastpudeleid. 

Rõõmus vahepeatus tehti suure ekraani juures, kus sai vaadata ja kuulata Tallinna lasteaedade II Laulupeokest "Meie lapse laulupai" . Sai laulda ja tantsida ning Piip ja Tuut tegid nalja ka.

Täname kõiki Pirita lasteaia töötajaid, kes vahva päeva õnnestumisse kaasa aitasid ning töötubasid läbi viisid!

Pilte saab vaadata siit!

Helina Aaboja
Pirita lasteaia õppealajuhataja