10.05.2018

Pirita linnaosavalitsus selgitab Pirita kalmistu skandaalsete hooldustööde tagamaid

Märtsikuus alustati Pirita kalmistul hooldustöödega, mis on päädinud kohalike elanike pahameelega. Pirita Linnaosa Valitsus selgitab hooldustööde tagamaid.

10. aprillil jõudis Pirita Linnaosa Valitsuseni informatsioon, et Pirita kalmistul viiakse läbi raietöid Tallinna Kalmistute poolt. “Kaebuse tegija arvas, et tegemist on ebaseadusliku raidega. Seetõttu esitasime samal päeval päringu Tallinna Keskkonnaametile ja selle haldusalasse kuuluvale Tallinna Kalmistutele, et välja selgitada tööde õiguslik alus ja plaanid,” kommenteeris linnaosa vanem Alina Tubli.

Linnaosavalitsuse esindajad suhtlesid ka Tallinna Kalmistute juhataja Jaak Taevasega, kelle sõnul oli raietöödeks luba olemas. “Jaak Taevas selgitas, et tegemist on plaanipäraste hooldustöödega, mille kohta oli väljas ka vastav teavitus. Ta lisas, et kalmistu korrastustöid  ajendas ette võtma paljude Pirita asumi ja sellega seotud kodanike ning organisatsioonide mure kalmistu heakorra pärast. Mahajäetud, halvasti hooldatud hauaplatsid soodustasid kalmistu võsastumist, mis omakorda takistas teede ja vahekäikude normaalset hooldust,” lisas Tubli.

Linnaosavanem selgitas, et Tallinna Keskkonnaamet kinnitas raieloa olemasolu, kuid selle väljastamisel tekkis aadressiga segadus. Kahetsusväärselt väljastati luba aadressil Rummu tee 7, mis on elamumaa sihtotstarbega kinnistu. Õige oleks olnud väljastada luba aadressile Rummu tee 7a, kus asub Pirita kalmistu.

Sotsiaalmeedias ringlesid pildid ja videod, kus oli näha vigastatud hauaplaate. “Tallinna Kalmistud vabandasid kalmistu kasutajate ees, kellele on tekitatud ebamugavusi ning paluvad varuda kannatust oodata ära tööde lõpp ja kaunim kalmistu. Kui kalmistuga seotud isikutel on probleeme, siis soovitame otse ühendust võtta Tallinna Kalmistute või Tallinna Keskkonnaametiga,” ütles Tubli.

Uudise rubriigid: