24.04.2022

Pirita otsib hankega koerte jalutusväljaku rajajat

Pirita linnaosa valitsus kuulutas välja riigihanke, et leida projekteerija ja ehitaja koerte jalutusväljakule Võsa tee 26 ning sealsete spordiväljakute uuendamiseks.

Pirita linnaosa vanema Tõnis Liinati sõnul ootavad Pirita Padriku elurajooni koeraomanikudkoerte jalutusväljakut juba aastaid. „Padriku on kortermajade piirkond, kuid ka korterites peetakse koeri, kes vajavad liikumist ja võimalust rihmata ringi joosta,” ütles Liinat. Ta lisas, et koerad saavad väljakul mängida, sotsialiseeruda ja harjutada agility võistlusteks, sest sinna paigaldatakse vajalikud treeningvahendid. 

Mängida ja treenida
Väljakule rajatakse erinevad tõkked ja takistused ning muud elemendidkoerte treenimiseks ja mänguvõimaluste pakkumiseks. Ehitatakse juurdepääsuteed väljakule ja valgustus, et ala oleks kasutatav ka pimedal ajal. Väljaku suurus on umbes 1000 ruutmeetrit ja see piiratakse aiaga.

Spordiplatsid korda
Ühes koerte jalutusväljaku rajamisega Võsa tee 26 ajakohastatakse sealne korvpalli- ja jalgpalliväljak. Mõlemale väljakule paigaldatakse uus kate. Jalgpalliväljak saab uued väravad, korvpalliväljak uued korvpallitahvlid koos rõngaste ja võrkudega.
Pakkumusi saab esitada riigihangete keskkonnas ja esitamise tähtaeg on 17. mai 2022 kell 11.  

Uudise rubriigid: