29.05.2018

Pirita rand avatakse 1. juunil

Sinilipuga tunnustatud Pirita rand avatakse külastajatele 1. juunil, siis asuvad tööle ka vetelpäästjad.

“Pirita rand on läbi aastate olnud üks armastatumaid Tallinna randasid. Seetõttu oleme teinud põhjalikke ettevalmistustöid, et juba 1. juunil kell 11.00 avada rand uueks hooajaks. Samal päeval alustavad tööd ka vetelpäästjad,” ütles Pirita linnaosa vanem Alina Tubli.

Maikuus tehti põhjalikud puhastustööd, sõeluti rannaliiv ja paigaldati rannainventar. “Möödunud aastal uuendasime mänguväljakuid ning sel aastal said uue välimuse ka prügikastid. Lisaks hoiame igapäevaselt rannal silma peal, et inventar oleks korralik - kui midagi on katki, siis parandame või asendame selle esimesel võimalusel. Suuremad tööd on plaanis ühendada rannapromenaadi uuendamisega, mille ehitustöödega loodetavasti alustatakse paari aasta jooksul,” lisas Tubli.

Linnaosavalitsus palub puhkajatel rannas käituda  heaperemehelikult - enda järelt tuleb rand jätta puhtaks ja teisi külastajaid häirida ei tohi. Lisaks on oluline oma asjadel silma peal hoida ja mitte jätta väärtuslikke esemeid autosse. “Kuigi Pirita on politsei väitel Tallinna kõige turvalisem linnaosa, esineb suveperioodil siiski vargusi. Seetõttu on oluline oma asjadelsilma peal hoida,” soovitas Alina Tubli.

 

Uudise rubriigid: