02.10.2020

Pirita sotsiaalkeskus on tegutsenud 15 aastat

Pirita sotsiaalkeskus on eakatele ja erivajadustega inimestele pakkunud abi ja tuge ning vaba aja veetmise võimalust 15 aastat.

Sotsiaalkeskuse tegevus on aastate jooksul laienenud ning keskusest on arenenud mitmekülgne ja tegus organisatsioon. Sotsiaalkeskus pakub eakatele ja erivajadustega inimestele erinevaid teenuseid, korraldab üritusi ning võimalus on osaleda ringide töös.
Septembris alustas tegevust 18 huviringi täiskasvanutele ja üks lastele. Kokku osaleb huviringide töös enam kui 250 huvilist.
Pirita linnaosa vanema Tõnis Liinati sõnul on keskuse tegevus aastatega muutunud mitmekesisemaks. “Näiteks alustas teist hooaega mäluring, kus kaks korda kuus mälutreener Aino Keeringu juhendamisel õpivad eakad, kuidas oma mälu arendada ja meelespidamist parandada,” rääkis Liinat. Samas tõi linnaosavanem esile, et Covid-19 viiruseohu tõttu on sel sügisel tegevused rohkem hajutatud ning koos käiakse väikestes gruppides, mida võimaldavad maja erinevad ruumid. Samuti tuleb keskusesse sisenedes pidada kinni kehtivatest ohutusreeglitest nagu näiteks käte desinfitseerimine ning mitte mingil juhul ei tohi huviringi tulla haigusnähu või halva enesetunde korral. 
Palju erinevaid võimalusi
Sotsiaalkeskuses saavad eakad õppida keeli, teha käsitööd, pikkade traditsioonidega on kunstiring “Pintslikeerutajad” ja Birgitta lauluklubi. “Väga oluline on eakate füüsilisele ja ka vaimsele tervisele liikumine. Nii on sotsiaalkeskuses juba 15 aastat tegutsenud kepikõnniklubi, liikumisvõimalusi pakuvad võimlemine, toolivõimlemine ja seeniortants,” tutvustas linnaosavanem ja lisas, et oluline on, et igaüks leiaks endale sobiva tegevuse. 
Sotsiaalkeskuses pakutakse klientidele mitmeid teenuseid nagu saun, juuksur, massaaž. Samuti on võimalus kasutada arvutit. 
Olulisel kohal sotsiaalkeskuse töös on koduteenuste osutamine, et aidata inimestel omaharjumuspärases keskkonnas toime tulla.
Sotsiaalkeskuse pakutavaid eri liiki teenuseid kasutab rohkem kui 250 inimest.

Aitäh headele juhendajatele
Pirita sotsiaalkeskuse sünnipäeva puhul tänab linnaosavanem kõiki, kes 15 aasta vältel on selles majas töötanud. "Pirita sotsiaalkeskusel on oma inimestega väga vedanud, sest kõik nad on oma tööd südamega teinud. Teeb rõõmu, et sotsiaalkeskusest on tõepoolest kujunenud paljudele inimestele teine kodu,” sõnas Liinat. Linnaosavalitsuse kingitus sotsiaalkeskusele – valge digiklaver Gewa 400 – jõudis keskuse suurde saali augustis ning pill on juba huvirühmade töös kasutusel.
Piritasotsiaalkeskus alustas oma tegevust 30. septembril2005. aastal. 

Uudise rubriigid: