25.12.2020

Pirita sotsiaaltöötaja kogub ingleid

Pirita linnaosa valitsuse sotsiaalhoolekande osakonna juhataja Aime Vaggo inglikogus on üle saja eri suuruse ja näoilmega kujukese.

Jõuludeks üllatas Pirita linnaosa valitsuse sotsiaalhoolekande osakonna juhataja Aime Vaggo kolleege väikese inglinäitusega. Ta pakkis lahti hoolikalt karbikestesse pakitud kujukesed ja sättis need vaatamiseks. Aime Vaggo on ingleid kogunud üle kümne aasta. “Esimese ingli ostsin ühest kunstikauplusest,” meenutab Vaggo ja ütleb, et ingliteni jõudis ta eelkõige oma lähedastega seotud traagika tõttu, aga ka seepärast, et “ingel on ju headuse kehastus, nad toovad meie ellu valgust, armastust ja headust ning hoolitsevad selle eest, et meie eludes oleks vähem kurjust, vägivalda ning hoolimatust”.

Ingel igalt reisilt
Ingleid on Aime Vaggo kodus igal pool – nii tubades kui ka köögis. Neid seisab aknalaudadel, neid on lendavaid ja rippuvaid ning mõned on end seadnud külmkapi ukse peale. “Ma ostan ka kalendreid inglitega ja küünlajalgu,” sõnab Aime Vaggo, kelle kodus on üle saja ingli. 
Aime Vaggo ei jäta reisilt mõnda inglit kaasa ostmata ja nii ongi tema kogus ingleid maailma eri paigust. “Kõige väiksem, tibatilluke kahesentimeetri pikkune hõbedane inglike on toodud Soomest,” ütleb reisida armastav Aime Vaggo. Aga tema kogus on ka ingel, mis on soetatud Moskva Uspenski katedraalist, kirikust, kus on ristitud vene valitsejad. “Kõige armsamad on laste meisterdatud inglid, olen neid oma kogusse ostnud näitusmüükidelt,” märgib ingliusku Aime Vaggo.
Aime Vaggo on Pirital sotsiaalhoolekandes töötanud 27 aastat. Peale inglite kogumise on tema hobid jooga ja ujumine ning toalillede kasvatamine. Ta laulab folklooriansamblis Liiso ja Tallinna Raekooris.

Uudise rubriigid: