08.10.2020

Pirita tee ehitus toob liiklusmuudatuse

Reedel, 9. oktoobril muutub Pirita teel ajutiselt liikluskorraldus.

 

Reedel ja laupäeval toimub Pirita tee ehitamise esimesel etapil viimase asfaldikihi paigaldamine. Seoses sellega ei ole saa liiklejad reedel Vana-Pirita teelt otse kesklinna poole pöörata. Vana-Pirita teelt väljujatel tuleb kesklinna poole pääsemiseks algul keerata paremale ja sõita Pirita poole ning teha tee-ehituse lõigulõpus tagasipööre.
“Palume liiklejatel järgida tähelepanelikult liiklusmärke ja liiklusnõudeid ning varuda sihtkohta jõudmiseks rohkem aega. Mõistame, et ehitustööd tekitavad ebamugavusi liiklejatele, kuid loodame tallinlaste mõistvale suhtumisele,“ sõnas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Ehitaja on töödega graafikus
Linnaosa vanema sõnul on ehitaja töödega graafikus ning ootamatuid probleeme pole tekkinud. Liinat sedastas, et kõik tee-ehituse olulisemad tööd veel käivad – nii dreenkihi paigaldamine kui ka asfalteerimine.
Laupäeva, 10. oktoobri õhtukssaab viimase asfaldikihi esimene kilomeeter kogu teest (kõik kolm sõidurada). 19.–23. oktoobrini toimub tee teise kilomeetri asfalteerimine (kõik kolm sõidurada).
“Asfaldi panekuga ei ole tööd Pirita teel aga veel lõppenud. Oktoobris-novembris tuleb teha tänavavalgustuse tööd, rajada foorisüsteemid ja paigaldada infotahvlidning liikluskorraldus- ja ohutusvahendid (ka markeering). Samuti ehitatakse lähima pooleteise kuu jooksul mahasõidud ja jalgteed ning tehakse haljastustöid jakivitöid,” loetles Liinat.
Augustis algasid Pirita teel lõigus Pirita tee 12 – Kose tee linnast väljuval suunal ühistranspordiraja ehitamistööd. Ehitustöid tehakse 2,2 kilomeetri pikkusel lõigul, töid teeb AS TREF Nord. Tööde lepinguline maksumus on 2,14 miljonit eurot.

Uudise rubriigid: