12.09.2020

Pirita tee ühistranspordiraja ehitus edeneb jõudsalt

Pirita tee ühistranspordiraja ehitamistööd on graafikus ning sõiduteesaabuue asfaltkatteoktoobri lõpuks.

Kolm nädalat tagasi algasid Pirita teel lõigus Pirita tee 12 – Kose tee linnast väljuval suunal ühistranspordiraja ehitamistööd. “Praeguseks on ehitaja tööjärjega sealmaal, et lõpetatud on tasandusfreesimine ning välja on jõutud kaevata ja ära vedada peaaegu pool ehk 45% sobimatust pinnasest. Dreenkihist on valmis pisut rohkem kui kolmandik (35%) ja killustikalusest on paika pandud veerand,” loetles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.
Töömeestel on käsil tee kildaluse ehitamine ja äärekivi paigaldamine koguobjekti ulatuses paremal pool teed. Samal ajalpaigaldatakse sajuveetorusid ja foorikaablite kaitsetorusid.Juba on alustatud bussipeatuste betoneerimisega.

Asfalt juba järgmisel nädalal
“Järgmiseks neljapäevaks on tee-ehitaja planeerinud juba ka asfalteerimistöid – alumise alfaldikihiga kaetakse esimesed 900 meetrit teed,” vahendas Liinat. Ajagraafiku järgi saab Pirita sõidutee asfalteeritud oktoobri lõpuks. Peale sõidutee asfalteeritakse ka kõnniteed ja mahasõidud. Lisaks tehakse haljastustöid, markeerimistöid, paigaldatakse liiklusmärgid. Korda tehakse ka Lillepi bussipeatus.
Pirita teel on iga päev väljas 20–30 ühikut tehnikat ja sama palju tehnikajuhte ning peale nende veel 15–20 inimest, kes teetöid teeb.
Ehitustöid tehakse 2,2 kilomeetri pikkusel lõigul, töid teeb AS  TREF Nord. Tööde lepinguline maksumus on 2,14 miljonit eurot.

Uudise rubriigid: