18.09.2020

Pirita teel tehakse juba asfalteerimistöid

Neljapäeval alustati Pirita teel asfalteerimistöödega, maha pandi esimene kiht asfalti 900-meetrisel teelõigul.

Kuu aega kestnud Pirita tee ühissõidukiraja ehitustööd lõigus Pirita tee 12 kuni Kose tee linnast väljuval suunal edenevad silmanähtavalt ning peale muude tööde alustati täna juba ka asfalteerimisega. 
“Tänapäevane tee-ehitus käibki nii, et korraga on käsil erinevad tööd. Samal ajal kui ühel teelõigul kaevatakse välja ja veetakse minema sobimatut pinnast ning paigaldatakse dreenkihti ja tehakse killustikalust, saab tee teine ots juba musta katte,” sõnas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat. Peale selle on Pirita teel käsil äärekivide paigaldamine, pannakse sajuveetorusid ja foorikaableid, rajatakse bussipeatuste betoonaluseid.

Kogu tee saab asfaltkatte oktoobri lõpuks
“Ehitaja on töödega graafikus ja Pirita sõidutee asfalteerimine lõpetatakse hiljemalt oktoobrikuu lõpuks. Kuigi tee valmimise lepinguline tähtaeg on 5. jaanuar, saab tee valmis ilmselt siiski varem,” sedastas Liinat. Peale sõidutee saavad uue asfaldi ka kõnniteed ja mahasõidud ning tehakse haljastustöid, markeerimistöid ja paigaldatakse liiklusmärgid. 
Remondi ajal kehtib Pirita teel 2+1 sõidurajaga liikluskorraldus nii, et hommikul saab sõita kahel sõidurajal linna suunas ja õhtul kahel sõidurajal Pirita suunas. Remondipaigas on kiirus piiratud 30 km/h.
Ehitustöid tehakse 2,2 kilomeetri pikkusel lõigul, töid teeb AS TREF Nord. Tööde lepinguline maksumus on 2,14 miljonit eurot.

Uudise rubriigid: