30.04.2018

Pirital alustas tegevust eakate nõukogu!

4. aprillil sõlmisid Tallinna linn ja MTÜ Eesti Pensionäride Ühenduste Liit heade kavatsuse kokkulepe, mis näeb ette, et iga Tallinna linnaosa valitsuse juurde luuakse eakate nõukogu. Eakate inimeste seisukohad ja mõtted on väga olulised linnaosadele. Konkreetseid ettepanekuid saab esitada läbi eakate nõukogu, mis saab kindlasti olla lisaväärtuseks linnaosale.

Esimene Pirita eakate nõukogu kohtumine toimus täpselt nädal pärast kokkulepe sõlmimist. 11. aprilli keskpäeval kohtusid paarkümnend Pirita linnaosa eakat Pirita Sotsiaalkeskuses, et teada saada, mis on eakate nõukogu, mis võimalusi ta annab ja ka kuulata külalisesinejat. Tervitama tuli MTÜ Eesti Pensionäride Ühenduste Liidu juhatuse esimees Andres Ergma, kelle põhisõnum oli see, et eakate nõukogu aitab eakaid oma mõtteid linnaosale lihtsamini esitada.

Külalisesinejaks oli kutsutud Pirita kauaaegne elanik Lagle Parek, kes rääkis oma elu meeldejäävamatest hetkedest ja ka sellest, et just praegu teeb ta oma elu unistuse tööd, valmistades ette palverännakut Maarjamaa ehk Eesti ühest otsast teise. Palverännutee alguspunkt on Pirita kloostrikiriku Maarja Roosipärja kabel ning lõpp-punktiks Vana-Vastselinna kabel. Antud idee tekkis 2012. aastal Pirita kloostri sõprade ringis ja on kingitus Eesti Vabariigile 100. juubeliks.

Esimesel kohtumisel valiti ka Pirita eakate nõukogu koosseis. Sai esitada küsimusi Pirita linnaosavanemale Alina Tublile, kes rääkis linnaosa plaanidest, teede remondist ja ka eakate võimalustest. Arutati järgmise kohtumise formaati. Kõik nõustusid sellega, et lisaks Pirita linnaosavalitsuse esindajatele tuleb iga kord kutsuda ka külalisesineja, kes räägib oma tööst või huvitavast projektist. Koos otsustati, et järgmine kohtumine toimub juba 29. mail kell 13.00 Pirita Sotsiaalkeskuse kaminaruumis ning kohtumise fookuses on Pirita kommunaalküsimused.  

Uudise rubriigid: