04.05.2021

Pirital puhastati mänguväljakuid, pinke ja kive

Pirita linnaosa valitsuse tellimusel pesti survepesuriga üle avalike mänguväljakute atraktsioonid, pingid ja prügiurnid ning puhastati soditud kive.

Pirita linnaosa vanema Tõnis Liinati sõnul tehti eelmisel nädalal Pirital põhjalikke puhastustöid. „Survepesuriga pesti puhtaks kõik linnaosa hallatavad 20 avalikku mänguväljakut ning survepesuri alt käisid läbi ka avalikud malelauad ja rulapargid. Samuti pesti ja puhastati grafitist avalikuks kasutamiseks olevad istepingid ja prügikastid. Näiteks puhastati pinke ja prügikaste Rannametsa jalgtee ääres ja promenaadil, Vabaõhukooli tee ääres ja mujal,” ütles Liinat. Ta lisas, et pinke ja prügikaste, mida pesta, on sadu. Liinat tõdes, et talvega on paljud pingid ja prügikastid sirgeldusi täis plätserdatud. „Rikutud on näiteks Jõesuu teel asuva rulapargi elemente. Samuti mõnel mänguväljakul on soditud liumägesid ja kiikesid. Sodimine õnnestus pesuga eemaldada, ent kuna värv on rikutud, tuleb mänguvahendid üle värvida või välja vahetada,” nentis Liinat.
Kuradisadul pesti puhtaks
Sodijad pole säästnud ka Pirita kive ning pesupäevade käigus puhastati needki. „Näiteks määriti Pirita suurim rändrahn Kuradisadul, mis asub Nurmiku teel. Kivimürakalt pesti maha sobimatud kirjad,” märkis Liinat ja lisas, et grafitist on puhastatud ka väiksemaid Pirital asuvaid kive.
Mänguväljakute survepesu ning pinkide, prügiurnide ja kivide puhastamine grafitist läks maksma 4000 eurot. Töid tegi linnaosavalitsuse tellimusel Estalder OÜ.

Uudise rubriigid: