28.07.2021

Pirital tähistatakse Eesti taasiseseisvumist perepäevaga teletornis

Pirita tähistab Tallinna teletornis 20. augustil Eesti Vabariigi taasiseseisvumise 30. aastapäeva kaitse- ja turvateemalise perepäeva, Swingersi kontserdi ja ilutulestikuga. Perepäev on tasuta.

“Juba kümnendat korda tähistatakse Pirital Eesti taasiseseisvumispäeva teletornis ja selle õuealal perepäevaga. Oodatud on kõik, keda huvitavad riigi ja kodu kaitsmisega seonduv ning Eesti iseseisvuse taastamise sündmused,” ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.
Teletorni õuel toimub militaartehnika näitus, avatud on lasketiir, näidislahingu peab Kaitseliit. Päästeamet tutvustab tule- ja veeohutuse reegleid, minna saab suitsutelki, et õppida, kuidas tulekahju korral liikuda ja väljapääsu leida.
Lastele pakutakse meisterdamisvõimalust – avatud on origami töötuba. 
“Teletorni õuel kuulutab linnaosavalitsus välja ka tänavused Pirita kaunima koduaia konkursi võitjad,” edastas linnaosavanem.
Kehakinnitust saab toidutänaval.
Muusikat teevad Kolga õpilaste ansambel Uurikad, laulustuudio Un Canto ja Laikre pereansambel.
Kell 17 algab ansambli Swingers kontsert ja õhtul kell 21.45 saab imetleda teletornist õhku paisatavat ilutulestikku.
Perepäev kestab kella 12–18. Kõik tegevused Teletorni õuel on tasuta. Üritusele pääseb koroonapassi ettenäitamisega.
Ajalooline paik
Just teletorni juures otsustati 1991. aastal vaba Eesti riigi jätkumine. 20. augustil 1991. aastal piirasid Nõukogude Liidu erivägede soomukid teletorni, et võtta enda kontrolli alla Eesti side välismaailmaga. Sama päeva hilisõhtul kuulutas Eesti end Vabariigi Ülemnõukogu otsusega iseseisvaks. 21. augusti varahommikul lõhkusid nõukogude dessantväelased väravad ja ründasid teletorni. Tänu teletorni ülema kavalusele, teletorni kaitsele kogunenud rahvamassile ja nelja 22. korruse sidekeskust valvanud Eesti mehe vaprusele õnnestus säilitada raadiolevi ning side välismaailmaga kuni ebaõnnestunud putši lõpuni. 21. augusti õhtul pingeline olukord lahenes ja dessantväelased lahkusid.

Uudise rubriigid: