09.05.2018

Pirital toimub lemmikloomade rongkäik!

Juunis toimub juba viiendat korda lemmikloomadele pühendatud üritus Käpakäik, mida korraldavad Eesti Loomakaitse Selts, Varjupaikade MTÜ, Purina Eesti, Pirita Linnaosa Valitsus ja Kesklinna Valitsus. 

Eesti Loomakaitse Seltsi juhatuse liikme Geit Karurahu sõnul on Käpakäik üritus, mille eesmärk on näidata, et lemmikloom kuulub meie igapäevaellu. “Täiesti tavaline on näha loomaomanikke lemmikuga kohvikus, vabaõhuüritusel või mõnes muus avalikus kohas. Ilmestamaks seda normaalsust korraldame Käpakäigu raames ka fotovõistluse, mille eesmärgiks on näidata lemmiklooma meie linnapildis,” lisab Karurahu.

Võistlusele on oodatud fotod, mis kujutavad lemmikuid linnatänaval, kohvikus, kaubanduskeskuses, ühistranspordis või kus tahes mujal keegi oma loomaga liigub. Peamine, et tegu on linnaga ning jäädakse viisakaks teiste loomade ja inimeste suhtes. Pilte ootab ELS kuni 23. maini infomeilile info@loomakaitse.ee.

Fotovõistlus toimub Eesti Loomakaitse Seltsi Facebooki lehel, kuhu luuakse saadetud piltidest album. Vahemikus 24. mai kuni 8. juuni saab igaüks anda “like” nuppu vajutades hääle enam meeldinud pildile. Parimatele fotodele on auhinnad välja pannud mitmed ELS-i koostööpartnerid ja sõbrad.

Käpakäik toimub 9. juunil, koostöös Varjupaikade MTÜ, Purina Eesti, Pirita Linnaosa Valitsuse ja Kesklinna Valitsusega. Üritus algab rongkäiguga Russalka juurest ja jätkub Pirita velodroomil, kus saab oma lemmiklooma kiibistada ja registreerida, vaadata politseikoerte etteastet, esitada infolaudades küsimusi spetsialistidele, kuulata loengut ja osaleda viktoriinis. Kohapeal jagatakse välja ka fotovõistluse auhinnad.

Rohkem teavet fotovõistluse kohta: https://loomakaitse.ee/fotovoistlus-lemmikloom-linnapildis/

Facebooki üritus Käpakäik: https://www.facebook.com/events/454986748291070/

 

Eesti Loomakaitse Selts on 2000. aasta kevadest tegutsev loomasõpru ühendav mittetulundusühing, mille missiooniks on abivajavate loomade heaolu tagamine ja parandamine ning loomade väärkohtlemise ennetamine. Missiooni viiakse ellu loomade otsese abistamise, avalikkuse teavitamise, inimeste koolitamise ning õigusloomes osalemise ja loomakaitsealase järelevalve teel.

Lisateave:
Geit Karurahu
+372 55505009 ​
geit.karurahu@loomakaitse.ee

 

Uudise rubriigid: