19.09.2019

Piritale ehitatakse uus hooldekodu

Septembri algul said hoo sisse Pirital Kose asumis uue hooldekodu ehitustööd. Hooldekodu rajatakse aadressile Hunditubaka tee 12/Karukella tee 5 ja peaks valmima järgmise aasta sügiseks.

Pirita linnaosa vanema Tõnis Liinati sõnul on hooldekodu kohtade puudus väga suur probleem. “Nii nagu enamikes hooldekodudes on ka Merivälja pansionaadis pidevalt järjekord, sest soovijaid on rohkem kui kohti,” sõnas Liinat. Tema sõnul on uut hooldekodu Piritale kavandatud mitu aastat ning uus maja pakub tänapäevaseid tingimusi kõigile – nii selle elanikele kui ka personalile. Ka on arvestatud, et hooldekodu jääb piisavalt kaugele naaberkinnistutel asuvatest kortermajadest, samuti eraldatakse hooldekodu naaberkinnistutest uue kõrghaljastusega.
Hooldekodus on kohti umbes 250 kliendile. Uus peamaja on kahekorruseline, lisaks põhimajale on kinnistule projekteeritud neli rajatist: teemaja-paviljon, kaks prügimaja ja kasvuhoone. Peahoone peasissepääsu juures on ka mõned äripinnad. Hooldekodu projekteeris Loft AB OÜ, töö tellija on OÜ Maarjamaa Varahaldus.
(Hooldekodu illustratsioon Loft AB OÜ)

Uudise rubriigid: