13.10.2020

Piritale pandi kasvama 8000 tulpi

Kümmekond inimest kogunes Piritale tulbisibulate istutamise talgutele, et rajada tulbialad, mis pakuksid kevadel õiteilu.

“Hakkame Piritale ilu juurde looma ja nii panime talguliste abiga mulda mitu suurt kastitäit tulbisibulaid. Laupäeva lõunaks sai mulda umbes 2000 sibulat, kokku paneme kasvama 8000 uut tulpi,” sõnas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat. Ta lisas, et nii suurel hulgal pole viimase kümnendi jooksul Pirital lillesibulaid istutatud. “Kevadel peaks laiuma Pirita silla juures kahe sõidutee vahelisel alal õitemeri, kus lilled võimalikult paljude möödujate silma rõõmustavad,” lootis Liinat. Kokku peaks kevadel lilleilu laiuma sadadel ruutmeetritel. 
Liinat selgitas, et nii suur hulk tulpe hakkavad kasvama otse muru sees ja sibulate istutamiseks tõmmati sinna väikesed vaod, kuhu pandigi sibulad. Põhiliselt peaks kevadel Pirital oma õiteilu näitama kahte sorti tulbid – punase-kollase kirjute õitega ‘Hotpants’ ja lillade õitega ‘Jackpot’. “Jääme põnevusega kevadist tulbiõiteilu ootama,” lisas linnaosavanem.

Uudise rubriigid: