10.10.2017

Põhikooliõpilased on oodatud purema küberpähklit

Kaitseministeerium, Eesti Interneti Sihtasutus ja Tallinna Tehnikaülikool kutsuvad 4.-9. klasside õpilasi osalema digitaalse ohutuse alaste pädevuste testis „Küberpähkel“.

Korraldajad kutsuvad koole ja õpetajaid ainetundide raames läbi viima 9. oktoobrist 5. novembrini 2017 e-testimist 4.-9. klasside õpilaste hulgas. Testi tegemisel soovitatakse igal lapsel vastata nii nagu tema vastava olukorra lahendaks, sest huviorbiidis on see, mida tegelikult arvatakse ja kuidas käitutakse. 

Loosiauhinnad jagatakse välja igas vanuseastmes. Auhinnad on nii individuaalsed kui ka koolidele (koolitused ekspertidega). Eriauhinnad Tallinna õpilastele paneb välja ka Tallinna Haridusamet. 

Test koosneb 30 küsimusest, teemadeks on privaatsus, turvalisus, tehniline taip jm. Noorematel klassidel läheb testi tegemiseks aega umbkaudu 60 minutit ja vanematel 35 minutit. 

Kui kool ei ole testimiset planeerinud, saab osaleda ka individuaalselt oma arvuti või nutiseadmega. Parima elamuse saamiseks soovitatakse teha testi suurema ekraaniga. 

Testi läbiviimist toetavad Kaitseministeerium, Eesti Interneti Sihtasutus, Tallinna Tehnikaülikool, HITSA, Politsei ja piirivalveamet, Targalt Internetis, Telia Eesti, BCS Koolitus, Insplay ja Tallinna Haridusamet. 

Info võistluse kohta leiate: www.küberpähkel.ee / www.kyberpahkel.ee

Ja nüüd küberpähklit purema!

Uudise rubriigid: