08.04.2021

Põhja-Tallinn jagab tasuta maske pensionäridele

Põhja-Tallinna valitsus jagab aprillis tasuta meditsiinilisi maske kõikidele linnaosas registreeritud pensionäridele. Lisaks jätkub maskide jagamine paljulapselistele peredele ja vähekindlustatud üksikvanematele.

Põhja-Tallinna vanema Peeter Järvelaiu sõnul on maskide kandmine lihtne vahend takistamaks viiruse levikut.

„Jagasime tasuta maske üksi elavatele eakatele läinud aasta lõpus. Nüüd laiendasime sihtrühma ja maskid saavad kõik linnaosa pensionärid,” ütles Põhja-Tallinna vanem Peeter Järvelaid. Ta lisas, et need üksikvanemad ja paljulapselised pered, kes ei jõudnud maskidele järele tulla märtsis, saavad seda teha ka aprillis. 

Tasuta maske saab tööpäeviti kolmest jagamispunktidest: Põhja-Tallinna Valitsus (Niine 2) kl 8.15-16; Põhja-Tallinna Sotsiaalkeskus (Sõle 61a) kl 10-16; Põhja-Tallinna Noortekeskus (Kopli 98) kl 10-18.

Tasuta maskid on mõeldud paljulapselistele peredele, vähekindlustatud üksikvanematele ja pensionäridele, kelle elukoht on rahvastikuregistri andmetel Põhja-Tallinnas. Paljulapseliseks loetakse peret, kus on vähemalt kolm last. Suured pered saavad kaks pakki (kummaski 50 maski), üksikvanemad ja pensionärid ühe 50 maskiga paki.

Lisaks jagas Põhja-Tallinna Valitsus maske ja desinfitseerimisvahendeid kõrge nakatumisnäitajaga korteriühistutele. Kokku jagas linnaosa valitsus põhjatallinlastele märtsis ja aprilli alguses ligi 46 000 maski.

Uudise rubriigid: