10.04.2021

Põhja-Tallinn saab juurde linnamööblit ja koerte väljaheitekaste

Aprillikuu jooksul paigaldatakse Põhja-Tallinnasse uued tänavapingid, prügikastid ning koerte ekskremendikastid, mida on elanikud juba kaua oodanud.

„Me kaardistame pidevalt kus midagi vajaka ja alati on oodatud ka põhjatallinlaste endi tähelepanekud kõige probleemsemate kohtade osas. Oleme mõelnud inimestele, kes tulevad jalutama üksi, perega või neljajalgse lemmikuga ja on oluline, et nad kõik end seejuures hästi tunneksid,“ ütles Põhja-Tallinna vanem Peeter Järvelaid.

Linnaosas paigaldatakse aprilli jooksul juurde 13 tänavapinki, 20 prügikasti ning 5 koerte ekskremendikasti.

Elanikke on huvitanud uute ekskremendikastide asukohad ja need on järgmised: Merimetsa tee (Kolde pst poolne ots), Kolde pst 92 (Sõle tn poolne ots), Kalma haljak (Vana-Kalamaja tn pool), Salme Kultuurikeskuse kõrval ja Kalaranna tn/Vana-Kalamaja tn ristmik, kõnnitee serv.

Põhja-Tallinna valitsus tuletab meelde, et lemmiklooma tagant koristamine on loomaomaniku kohustus. See, et hoovid, pargid ja väljakud oleksid puhtad, on kahtlemata kõigi linnaelanike soov.

Tallinna koerte ja kasside pidamise eeskiri näeb ette, et loomaomanik on kohustatud koera linnaruumis kontrolli all hoidma, koristama kõik looma tegevuse jäljed ja mitte lubama teda omapäi välja. Lemmiku väljaheited tuleb kotti pakitult visata lähimasse prügikasti või spetsiaalsesse kasti.

Foto: Ilja Matusihis

 

Uudise rubriigid: