08.08.2021

Põhja-Tallinna KopliFestil tähistatakse rahvuste päeva

Tänavune kultuurifestival KopliFest, mis algab pühapäeval, 22. augustil, tähistab tänavu ka rahvuste päeva. Ühtlasi on KopliFest uuenenud Kopli kasepargi avaüritus.

“Tänavuse KopliFesti programmi panime kokku koos Rahvusvahelise Rahvuskultuuride Ühenduste Liidu Lüüraga ja festivali peateemaks on erinevate rahvuste kultuur. Põhja-Tallinnas elab üle kuuekümne rahvuse ja paljud neist on valmis Kopli kasepargis oma elu-olu ja kultuuri tutvustama. Festivali külastajaid ootavad erinevate Põhja-Tallinnas elavate rahvuste esindajate laulud, tantsud ja toidud,” ütles Põhja-Tallinna vanema kohusetäitja Manuela Pihlap.

KopliFest avatakse Kopli kasepargis kell 12. Festivali jätkavad erinevad rahvusseltsid muusika- ja tantsuprogrammiga. Näiteks astuvad lavale lesgid, oma tantse esitavad korealased ja usbekid, kaunid laulud on varuks valgevene ja tatari kollektiividel. Säravamaid kilde oma iidsest kultuuripärandist esitavad ka tšuvašid, mustlased, erinevad slaavi rahvad, moldovlased ja teised rahvused. Kell 17 astub lavale folkansambel Svjata Vatra.

Noortealal, mis paikneb Põhja-Tallinna noortekeskuse hoovis (Kopli 98), on teiste seas kohal politsei- ja piirivalveamet, mis korraldab turvalise tõukerattasõidu töötoa. Transpordiameti töötoas on keerlev auto. Oma võimeid saab proovida parkuuri ja slackline’i ehk tasakaalulindi töötubades. Kohal on ka Põhja-Tallinna noortekeskus ja Tallinna Kopli Huvikool mitmesuguste tegevustega. 

Kell 13 avab festivali pea-ala kõrval väravad ajalooline Kopli rahvamaja (Kopli 93), kus toimuvad erinevad tegevused ning kell 18 saab rahvamaja hoovis vaadata PõhjaKino filmi „Eelpost“. Traditsiooniliselt on ekskursioonideks avatud ka Kopli trammidepoo, kus saab trammiga läbi pesula sõita.

Festivali peaareeniks on 7,2 hektariline Kopli kasepark, mis sai mullu ja tänavu toimunud tööde käigus juurde rohkesti vaba aja veetmise võimalusi: rajati keskväljak, mänguväljakud, vabaõhu spordilinnakud, ekstreempark ning koerte jalutusväljakud. 

Korraldajad paluvad festivalile tulla autovabalt ja tervena. KopliFestile viivad trammid nr 1 ja 2, buss nr 72 ja buss nr 73. Covid-19 vastaste piirangute tõttu võivad ürituste kava ja läbiviimise tingimused muutuda. 

Uudise rubriigid: