08.12.2020

Põhja-Tallinna Valitsus ja Tallinna Kopli Huvikool saavad uue kuue

Täna, 8. detsembril toimus Kari tänav 13 kogukonnahoone sarikapidu, kus 2021. aasta sügisel hakkavad tegutsema Põhja-Tallinna Valitsus ja Kopli Huvikool.

Abilinnapea Eha Võrgu sõnul muutuvad töötingimused kaasaegsemaks nii töötajate kui ka linnaosavalitsust külastavate inimeste jaoks. „Suurem osa kabinettide ja õpperuumide aknad on avatud kirde-, ida- ja põhjapoole, mille eesmärgiks on tagada kaudne päevavalgus ja vältida ruumide kuumenemist otsese päikesevalguse tõttu,“ rääkis Võrk. Abilinnapea rõhutas, et uut hoonet on väga kaua oodatud, sest linnaosavalitsuse hooned on amortiseerunud ja Kopli Huvikooli tegevus on kannatanud eelkõige ruumipuuduse tõttu. „Seni on mõned huviringid tegutsenud erinevates lasteaedade ruumides - uues hoones on noorte huvitegevustele suunatud pind ligi neli korda suurem ja lisaks ehitatakse ristkasutusse suur saal,“ sõnas Võrk.

Põhja-Tallinna vanema Peeter Järvelaiu sõnul on senine linnaosavalitsuse hoone aadressil Niine 2 on algselt olnud ohvitseride kasiino ja tänaseks ei vasta hoone kogukonnamaja standarditele. “Näiteks, vana hoone on erivajadustega inimestele raskesti ligipääsetav, aga uude majja tuleb ka lift,” ütles linnaosavanem. Ta lisas, et kui praegu linnaosavalitsuse osakonnad asuvad erinevates majades, siis tulevikus saab kodanik vajalikke teenuseid ühest majast Põhja-Tallinna südames.

Uus rajatav hoone moodustub kolmest osast: idatiivas asub uus neljakorruseline Põhja-Tallinna Valitsus - lisaks luuakse rendipinnad MTÜ-dele. Läänetiiba kolib kolmekorruseline Kopli Huvikool ja hoone keskosas hakkab tööle kohvik-söökla.  Eesmärgiks on ehitada multifunktsionaalne administratiivhoone, kus kõik teenused on linnaosa elanikele kättesaadavad ühes kohas. Hoonele tagatakse mugav ligipääs ühistranspordiga, seal hulgas parkimiskohtade ning jalgrattaparklate näol.

Hoone projekteeris Esplan OÜ arhitekt Karina Mamontova eestvedamisel. Ehitustöid teostab RAMM Ehitus OÜ. Ehitustöödega alustati tänavu juulis ja hoone valmib 2021. aasta septembris. Hoone kogumaksumus on 8,3 miljonit eurot.